با تصویب مجلس

هزینه مصرف انرژی برای مراکز دینی و مذهبی رایگان شد

سیاسی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (پنج‌شنبه) مصوبه‌ای را گذراندند که بر اساس آن هزینه مصرف برق،‌آب و گاز برای مراکز دینی و مذهبی رایگان شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به موجب این مصوبه هزینه مصرف با رعایت الگوی مصرف و حق انشعاب برق، آب و گاز برای حوزه‌های علمیه،‌ مساجد، دارالقران‌ها، حسینیه‌ها و اماکن دینی اقلیت‌های دینی مصرح در قانون اساسی رایگان است.

به موجب مصوبه دیگر مجلس وزارت نفت مکلف شد مبلغ 15 هزار میلیارد ریال ارزش معادل نفت کوره و وکیوم باتوم تولیدی را به صورت اعتباری به شرکت‌های خصوصی قیرسازی تحویل دهد.

بر اساس این مصوبه خزانه‌داری کل کشور موظف است در تسویه نهایی فیزیکی و مالی با وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه ذی‌ربط مبلغ مذکور را با اعلام وزارت نفت به عنوان درآمد وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه(درآمد سهم دولت از منابع عمومی) در حساب‌های بین خزانه‌داری کل و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران منظور کند.

در این مصوبه هم‌چنین آمده که وجوه مربوط از تعهدات شرکت مذکور بابت سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها کسر و به عنوان بستانکار سازمان هدفمندی یارانه‌ها از محل منابع بودجه عمومی منظور می‌شود.

انتهای پیام

کد N91109