/دوازدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری/

مطهری‌نژاد: به تحقق وعده‌های رئیس‌جمهور امیدواریم

دولت,رييس‌جمهور,احزاب,حزب مردم‌سالاري

رئیس ستاد اجرایی دوازدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری با اشاره به برنامه‌های دولت در بخش احزاب و تشکل‌های مدنی، گفت: ما به تحقق برنامه و وعده‌های رئیس‌جمهور امیدواریم و گشایش اساسی در فعالیت حزبی را انتظار داریم.

رئیس ستاد اجرایی دوازدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری با اشاره به برنامه‌های دولت در بخش احزاب و تشکل‌های مدنی، گفت: ما به تحقق برنامه و وعده‌های رئیس‌جمهور امیدواریم و گشایش اساسی در فعالیت حزبی را انتظار داریم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، میرزابابا مطهری‌نژاد صبح امروز (پنجشنبه) در دوازدهمین کنگره سراسری حزب مردم‌سالاری با بیان اینکه "خوشبختانه کنگره دوازدهم حزب مردم‌سالاری را در فضایی متفاوت و امیدبخش برگزار می‌کنیم"، افزود: اکنون کنگره را در شرایطی برگزار می‌کنیم که دولت تدبیر و امید سکان اداره جامعه را در دست گرفته و با گشودن فضای تعامل عقلانی با جامعه بین‌الملل، بارقه‌ای از امید در دل‌ها ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: گرچه در حوزه فعالیت احزاب اتفاق قابل ذکری نیفتاده است، اما ما به تحقق برنامه و وعده‌های رئیس‌جمهور امیدواریم و گشایش اساسی در فعالیت حزبی را انتظار داریم.

مطهری‌نژاد اضافه کرد: ما بسیار امید داریم که برنامه‌های اجرایی دولت برای تحقق وعده‌ها در ارتباط با احزاب و تشکل‌های مدنی که حداقلِ مطالبات احزاب و مردم را شامل می‌شود، اعلام و آغاز شود.

رئیس ستاد اجرایی دوازدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری با اشاره به برگزاری 12 کنگره این حزب و برنامه‌های مختلف آن از آغاز تاکنون، اظهار کرد: تمامی این اقدامات با هدف همراه شدن در نهادینه کردن قدرت برای کاشت، داشت و برداشت تحرک سیاسی که پیام انقلاب بزرگ بوده، انجام شده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: اندیشمندان، بزرگان، نظریه‌پردازان و توصیه‌گران داخلی و بین‌المللی و همچنین آنانی که بر بام مدیریت و حکمرانی ایستاده‌اند و تمام تحرکات حکمرانان را نظاره کرده و مصاحبه و تحلیل می‌کنند، به ما می‌گویند که حزب، مدرسه سیاست است. سیاست‌ورزی بدون حزب و مشارکت مدنی بدون نهادهای مدنی، به بیراهه رفتن و از راه فاصله گرفتن است.

مطهری‌نژاد با بیان اینکه "امروز احزاب درون نظام یک فرصت برای نهادینه کردن قدرت و مشارکت عمومی در ساختار قدرتند"، تصریح کرد: امروز در نظام، احزاب یک فرصت برای نهادینه کردن قدرت هستند؛ چراکه ارزش‌های بنیادین آنها همان ارزش‌های بنیادین مورد تائید قانون اساسی و بزرگان نظام و مأموریتی است که به گواهی اساسنامه و مرامنامه خود تعیین کرده‌اند و این فرصتی است که نباید به تهدید تبدیل شود.

انتهای پیام

کد N91088