آیت‌الله هاشمی:

اعتماد مردم به مسئولین وظیفه آنان را سنگین‌تر كرده است

سیاست داخلی

انتخاب یك روحانی در انتخابات اخیر، بیانگر اعتماد مردم به روحانیت به عنوان معلمان و مروجان دینی است و برپایه همین اعتماد و اطمینان نیز مسئولیت بسیار سنگینی بعهده مسؤولان بویژه روحانیت قرار دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:انتخاب یك روحانی در انتخابات اخیر، بیانگر اعتماد مردم به روحانیت به عنوان معلمان و مروجان دینی است و برپایه همین اعتماد و اطمینان نیز مسئولیت بسیار سنگینی بعهده مسؤولان بویژه روحانیت قرار دارد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار جمعی از روحانیون و اساتید حوزه‌های علمیه قم، مشهد و تهران با تبریك فرا رسیدن ایام دهة مبارك فجر، پیروزی انقلاب اسلامی را نتیجه مجاهدتها و رهبری مدبرانه امام خمینی(ره)، پیشتازی روحانیت و همراهی مردم دانست وگفت: پیروزی انقلاب اسلامی اتمام حجت خدا برای روحانیت و جامعه‌ای بود كه گرفتار حكومتی مستبد و ظالم بودند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: انتخاب یك روحانی در انتخابات اخیر، بیانگر اعتماد مردم به روحانیت به عنوان معلمان و مروجان دینی است و برپایه همین اعتماد و اطمینان نیز مسئولیت بسیار سنگینی بعهده مسؤولان بویژه روحانیت قرار دارد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ابراز تأسف از عقب‌ماندگی كشور در 8 سال گذشته و به هدر رفتن سرمایه‌های كشور بویژه در بخش‌های مشترك نفت و گاز با كشورهای همسایه و سرمایه‌گذاری‌های اساسی، گفت: تغییر مدیریت اجرایی كشور بیانگر هوشمندی مردمی است كه بدنبال زندگی بهتر و با نشاط ‌تری هستند و وظیفه ما نیز ایجاد امنیت سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به دور از ظلم، تبعیض و برپایه عدالت و اعتدال برای مردمی است كه پشتوانه این نظام هستند.

وی در ادامه به تشریح چگونگی مذاكرات هسته‌ای و اثرات مثبت آن در اوضاع اقتصادی كشور پرداخت و گفت: مذاكرات با شجاعت مذاكره‌كنندگان ایرانی انجام و مورد حمایت مسؤولان ارشد نظام قرار داشته و دارد و حضور هیأت‌های اقتصادی و سیاسی و شركت‌های بین‌المللی بزرگ كشورهای صنعتی، بیانگر اقدام بزرگی است كه باید از آن حمایت نمائیم و انتظار ما نیز برخورد صادقانه از سوی طرف‌های مقابل می‌باشد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به چگونگی شكل‌گیری سلفی‌ها و خطرات افراطی‌ها و تندروها برای جهان اسلام اشاره كرد و افزود: بدنبال هر استبدادی، تندروی و نتیجه آن نیز استبداد ایجاد می‌شود و این همان دور باطلی است كه باید از آن اجتناب و در مقابل، با تمسك به قرآن مجید، تفكر اعتدالی را ترویج كرد و حق مردم برای دخالت در سرنوشت خود را مورد احترام و تكریم قرار داد.

وی آیة شریفة «وامرهم شورا بینهم» را قاعده‌ای دانست كه تمام زندگانی بشر را دربر می‌گیرد و همه ائمه و پیامبر (ص) نیز پیرو این امر بوده‌اند، كه اگر اینگونه عمل شود استبدادی بوجود نخواهد آمد.

در ابتدای این دیدار حجج‌الاسلام والمسلمین آقایان قابل، واحد و صفری از قم، عجم از مشهد و هادی غفاری و اشرفی‌اصفهانی از تهران به نمایندگی از جمع حاضر با بیان مطالب خویش درخصوص مسائل روز بر ضرورت شكل‌گیری تشكلات مردمی تأكید كردند.

کد N90011