آیت‌الله نوری‌همدانی: رفتار تکفیری‌ها با چهره رحمانی اسلام در تضاد است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني

یک مرجع تقلید گفت: دین مبین اسلام، دین صلح، رافت و مهربانی است، ولی اقدامات تکفیری‌ها چهره‌ای از اسلام در جهان نشان می‌دهند که با چهره رحمانی در تضاد است.

یک مرجع تقلید گفت: دین مبین اسلام، دین صلح، رافت و مهربانی است، ولی اقدامات تکفیری‌ها چهره‌ای از اسلام در جهان نشان می‌دهند که با چهره رحمانی در تضاد است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی در درس خارج خود در مسجد اعظم با اشاره به جنایات تکفیری‌ها گفت: جریان‌های افراطی تکفیری مهم‌ترین بلای بزرگ در جهان اسلام هستند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: این جریان تندرو و تکفیری ساخته استکبار جهانی و ابزاری در دست کشورهای زورگو در دنیا هستند که با اقدامات خود در حقیقت تیشه به ریشه اسلام می‌زنند.

آیت‌الله نوری‌همدانی تصریح کرد: باید چهره واقعی اسلام را به جهان معرفی کنیم و به جهانیان بفهمانیم که تکفیری‌ها از ما نیستند همچنین باید با همدلی و حفظ وحدت با نقشه شوم دشمنان به مبارزه بپردازیم.

وی با تاکید بر وحدت اسلامی میان مسلمانان جهان تاکید کرد: امت اسلامی اگر می‌خواهند که از شر دشمنان و جریان تکفیری‌ها در امان بمانند باید به وحدت و همدلی دست پیدا کنند.

این استاد حوزه افزود: عامل مهمی که جهان اسلام را با مشکلات فراوانی مواجه ساخته است انحراف از مسیر دین رسول الله است چرا که با وجود سفارشات پیامبر(ص) در مورد ولایت متاسفانه برخی با راه اندازی سقیفه، امام علی(ع)را خانه نشین کردند و راه رسول الله را منحرف ساختند.

آیت‌الله نوری همدانی در پایان گفت: مکتب اهل بیت(ع)، مکتب حق و حقیقت است و آنهایی که در مقابل خداوند و حق می‌ایستند تا نور الهی را از میان ببرند هرگز به موفقیت نخواهند رسید.

انتهای پیام

کد N88998