تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید مکزیک به ظریف

اولیسس کانجولا گوتیئرس، سفیر جدید مکزیک در جمهوری اسلامی ایران ضمن دیدار و گفت و گو با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ظریف در ابتدای این دیدار با تمجید از تحرک خوب سفیر جدید مکزیک در آغاز ماموریت خود در تهران و سفر هیات‌های متعدد از مکزیک به تهران، روابط دو کشور را خوب و دیرینه توصیف کرد.

وزیر امور خارجه همچنین به زمینه‌های متنوع و بسیار فراوان برای توسعه همکاری به خصوص در عرصه‌های اقتصادی، تجاری، بازرگانی و انرژی اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد در دوره ماموریت سفیر جدید شاهد توسعه و تحکیم بیش از پیش روابط بین دو کشور باشیم.

ظریف همچنین خواستار تداوم همکاری و رایزنی دو کشور در مجامع و سازمان‌های بین‌المللی در راستای تحقق منافع مشترک دو کشور شد و با آرزوی موفقیت برای سفیر جدید مکزیک در جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد در دوران جدید روابط دو کشور بیش از پیش توسعه یابد.

سفیر جدید مکزیک نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضورش در ایران به شروع پرکار ماموریتش در تهران اشاره کرد و بر عزم و اراده مقامات عالیرتبه کشورش برای توسعه بیش از پیش روابط تاکید نمود.

وی همچنین با استقبال از رویکرد و دیپلماسی فعال دولت جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید کرد همه توان خود را برای پیشبرد روابط و تحکیم روابط دوستانه بین تهران و مکزیکوسیتی به کار خواهد گرفت.

انتهای پیام

کد N88045