در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت گرفت،

اعضای جدید شورای نظارت بر نشر کتاب انتخاب شدند

انقلاب فرهنگی

تهران - ایرنا - جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی روز سه شنبه به ریاست رییس جمهوری و با حضور روسای قوای مقننه و قضائیه، با موضوع نحوه اجرایی کردن سند مهندسی فرهنگی کشور، برگزار شد و اعضای جدید شورای نظارت بر نشر کتاب انتخاب شدند.

به گزارش سه شنبه شب پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی در این جلسه مسائلی را درباره سند مهندسی فرهنگی کشور مطرح کرد که مقرر شد دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی بر این اساس در مدت دو ماه موارد و نکاتی را که می تواند به پربارتر شدن این سند بینجامد، استخراج و تدوین کرده و به شورا ارائه کند.

همچنین براساس نظر رییس جمهوری قرار شد، چکیده ابعاد و موضوعات مختلف تحلیل وضعیت فرهنگی که مبنای تهیه سند مهندسی فرهنگی قرار گرفته، در سند یا به همراه سند منتشر شود و دبیرخانه شورا در مدت دو ماه اولویت های اجرایی سند مهندسی فرهنگی را مشخص کرده و به شورا تقدیم کند.

در این جلسه تشکیل ستاد راهبری نقشه مهندسی فرهنگی و تعیین ترکیب، وظایف و ماموریت های این ستاد، به عنوان دستور کار جلسه بعدی شورای عالی انقلاب فرهنگی تعیین شد تا فصول تکمیلی سند مهندسی فرهنگی با همکاری این ستاد تهیه شود.

انتخاب نماینده جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی در هیات نظارت بر مطبوعات دستور بعدی جلسه امروز ( سه شنبه ) بود که با رای اکثریت اعضا حجت الاسلام قمی جایگزین حجت الاسلام محمدیان شد.

همچنین اکثریت اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای انتخاب احمد واعظی، محمدعلی مهدوی راد، محمدتقی سبحانی، رضا مختاری، علیرضا اعرافی، محمود گلزاری، عماد افروغ، علیرضا صدرا، صادق آیینه وند، محسن مؤمنی، علی معلم دامغانی، حسین کچوئیان، محمود آذربایجانی، مهدی خاموشی و فریبا علاسوند به عنوان اعضای دور جدید فعالیت شورای نظارت بر نشر کتاب در زمینه کتب بزرگسالان و محسن چینی فروشان، جواد محقق، مظفر سالاری، عبدالله حسن زاده و مهنوش مشیری در زمینه کتاب های کودکان موافقت کردند.

در پایان جلسه امروز (سه شنبه )، اعضای شورا، محمدرضا میرجلیلی، علیرضا مسلم، ابراهیم گلمکانی و علی اکبر حق دوست را به پیشنهاد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ترتیب به عنوان روسای دانشگاه علوم پزشکی یزد، سبزوار، بجنورد و کرمان مورد تایید قرار دادند.

شبس (1) 1346 **1552
کد N87763