پیشروی نیروهای ارتش سوریه به سوی حلب

حلب,روزنامه الوطن

تهران – ایرنا – یک گروه ناظر بر اوضاع سوریه و یک روزنامه هوادار دولت این کشور روز سه شنبه اعلام کردند: نیروهای ارتش سوریه همزمان با نبرد با تروریست ها برای تسلط بر بخش شمالی حلب، در حال نزدیک شدن به بخش جنوب شرقی این شهر در شمال سوریه هستند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیروت،گروه دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: هر چند پیشروی ارتش سوریه محدود بوده است، اما نخستین پیشروی نیروهای دولتی از یک سال گذشته به شمار می رود.

این گروه افزود: ساکنان حلب در هراس از صورت گرفتن عملیات عمده ارتش سوریه در حال گریز از این منطقه شهر هستند.

نیروهای دولتی در چند هفته گذشته با بهره گیری از درگیری میان تروریست هایی که بخش های بزرگی از شمال سوریه را اشغال کرده اند، موفق به پیشروی هایی در حلب شده اند.

این گروه ناظر بر اوضاع سوریه افزود:ارتش سوریه در نخستین پیشروی محدود خود در بیش از مدت یک سال گذشته،موفق به بازپس گرفتن بخش ˈکرم القصرˈ در حاشیه های جنوب شرقی حلب شد.

این عملیات آفندی ارتش سوریه از فرودگاه نظامی نیراب در شرق حلب شروع شد که دومین شهر عمده سوریه و مرکز تجاری این سوریه پیش از آغاز درگیری های داخلی در این کشور بود.

در همین حال روزنامه ˈالوطنˈ که به دولت ˈبشار اسدˈ رییس جمهوری سوریه نزدیک استٰ، نوشت: نیروهای دولتی در پیشروی روز دوشنبه، بخش های بالوره و قصر التراب را از اشغال تروریست ها بیرون آوردند.

به نوشته این روزنامه،دراین عملیات که از فرودگاه نیراب در شرق و دهکده عزیزه در جنوب حلب آغاز شد،نیروهای دولتی به حاشیه های میسار پایگاه تروریست ها در بخش جنوب شرقی حلب رسیده اند.

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه افزود:ساکنان میسار و مرجه و انذارات در نزدیکی آن به علت وقوع جنگ در حال فرار از خانه هایشان به محله های تحت تسلط نیروهای دولتی هستند.

روزنامه الوطن نیز از هجوم ساکنان مناطق درگیری به محلات تحت تسلط نیروهای دولتی خبر داده است.

حلب از 15 دسامبر هدف حملات هوایی نیروهای دولتی بوده است که در آن صدها تن از تروریست ها کشته شده اند.

، Bashar al-Assad ،

مترجمام**1486**1856
کد N87597