هیگ: انگلیس برخی از آوارگان سوری آسیب‌پذیر را می‌پذیرد

سوريه

وزیر امور خارجه انگلیس نسبت به اقدامات رادیکالی اتباع این کشور در سوریه هشدار داده و تعهد کرد تا کشورش به ‌برخی از آوارگان سوری ضعیف‌تر کمک‌رسانی کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه انگلیس در مصاحبه با رادیو بی‌بی‌سی اظهار کرد: این مساله مطرح است که انگلیس به آوارگان سوریه که بیشتر در معرض خشونت قرار دارند کمک کند و دیوید کامرون، نخست‌وزیر و ترزا می، وزیر کشور انگلیس جزئیات این طرح را مورد بررسی قرار داده‌اند که بر اساس آن به گروهی از آوارگان سوری اجازه داده می‌شود به انگلیس بیایند.

وی افزود: پس از اینکه دیوید کامرون آمادگی خود را برای بازنگری در درخواست‌هایی جهت کمک‌رسانی به افرادی که در اردوگاه‌های آوارگان در کشورهای همسایه سوریه نیستند، اعلام کرد راهی را در مقابل میزبانی از آوارگان سوری در انگلیس گشود.

ویلیام هیگ در خصوص کمک‌رسانی به آوارگانی که در کشورهای همسایه سوریه هستند، عنوان داشت: با کمک‌های انگلیس 300 هزار آواره سوری هر روز تحت پوشش قرار می‌گیرند و یک میلیون آواره از آب آشامیدنی برخوردار می‌شوند و مشاوره‌های پزشکی به حدود 300 هزار آواره در ماه ارائه می‌شود و ما این اقدامات را در منطقه انجام می‌دهیم و تلاش‌های اصلی خود را در این خصوص متمرکز خواهیم کرد.

پیشتر مارک هارپر، وزیر مشاور دولت انگلیس در امور مهاجرت اعلام کرد که انگلیس طرفی در طرح سازمان ملل برای اسکان دادن به 30 هزار آواره سوری از میان 2.3 میلیون ‌آواره در کشورهای غربی نخواهد بود که این مساله خشم بسیاری از نمایندگان را برانگیخت و آنها را واداشت تا از دولت این کشور بخواهند تا به آوارگان سوری اجازه ورود به انگلیس را داده و حق اقامت به آنها بدهند.

نمایندگان انگلیسی چهارشنبه آتی به پیشنهاد پارلمان در خصوص اقامت آوارگان سوری ضعیف‌تر در این کشور رای خواهند داد.

انتهای پیام

کد N83064