دیدار وزیر امورخارجه اسبق فرانسه با معاون وزارت خارجه

تخت روانچی :ایران صداقت خود را در مذکرات نشان داد / چیزی برای پنهان کردن نداریم

فرانسه

تهران- ایرنا- مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه در دیدار وزیر خارجه اسبق فرانسه گفت که ایران صداقت خود را در گفت وگو ها و اجرای توافق ژنو نشان داده و چیزی برای پنهان کردن ندارد.

به گزارش یک شنبه شب ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، وی امروز ( یکشنبه ) در دیدار ˈ هروه دوشارت ˈدر تهران در تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص موضوع هسته ای، بر پایبندی دو طرف بر اجرای مفاد توافق ژنو، ماهیت صلح آمیز و شفاف فعالیت های هسته ای تحت معاهده ˈ ان پی تیˈ و حق هسته ای کشورمان از جمله غنی سازی تاکید کرد.

معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه همچنین بر راه کار سیاسی سوریه و اهمیت عدم حمایت از گروه های افراطی و تروریست تاکید کرد.

تخت روانچی از سفر آقای دوشارت به جمهوری اسلامی ایران به عنوان فردی که عرصه سیاسی فرانسه دارای جایگاه است، ابراز خرسندی کرد.

دوشارت نیز دراین دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران به دلیل موقعیت ژئوپولتیک، تاریخ، تمدن و فرهنگ طولانی، موقعیت وِیژه ای را داشته و از معدود کشورهایی است که چنین سابقه طولانی را پشت سر خود دارد.

وی با ابراز خرسندی از توافق هسته ای ژنو ابراز داشت که ایران و فرانسه باید از این فضای جدید برای توسعه رابطه دوجانبه بهره برداری کنند.

دوشارت با اشاره به اهمیت حل و فصل بحران سوریه از طریق راه حل سیاسی ، نفش و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در حل این موضوع را بسیار مهم ارزیابی کرد.

طرفین در این دیدار در زمینه روابط دو جانبه، مسایل منطقه ای و بین المللی و تحولات اتحادیه اروپایی گفت وگو و تبادل نظر کردند.

**1497 ** 1917
کد N82834