/گزارش خبرنگار ایسنا از ژنو/

مذاکرات همچنان بدون نتیجه باقی مانده است

از ساعت یازده صبح امروز (یکشنبه) به وقت ژنو مذاکرات هیات نمایندگان دولت سوریه با هیات مخالفان زیر نظر اخضر الابراهیمی آغاز شده است. هم زمان با آغاز مذاکرات برخی از اعضای هیئت مخالفان اعلام کرده‌اند که توافقاتی به دست آمده است اما یک منبع نزدیک به هیات نمایندگان دولت سوریه در مذاکرات اعلام کرد که هیچ‌گونه توافقی تاکنون به دست نیامده است و مذاکرات کاملا شکلی و بدون دستاورد در حال انجام است. این منبع اعلام کرد مخالفان قواعد گفت‌وگوها را رعایت نمی‌کنند و نمی‌توانند حتی در جزیی‌ترین مسائل با اقتدار وارد گفت‌وگو شوند چه رسد به این که وارد مسائل اساسی مذاکرات شوند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به ژنو، براساس اعلام قبلی قرار بود امروز در قالب راستی آزمایی دو طرف در ادامه بحث پایان دادن به محاصره برخی شهرها و روستاها، موضوع آزاد کردن زندانیان و گروگان‌ها از سوی دو طرف مورد بحث قرار گیرد اما این موضوع نیز به نتیجه نرسیده زیرا بسیاری از گروگان‌هایی که توسط مجموعه‌های مسلح مخالف نظام به گروگان گرفته شده‌اند تحت امر ائتلاف مخالفان حاضر در ژنو نیستند و همین امر موجب بی نتیجه ماندن این دور گفت‌وگوها شده است.

رسانه‌های گروهی اکنون در بین ساختمان محل مذاکرات و ساختمان محل استقرار خبرنگاران منتظر هستند تا نتایج دور اول مذاکرات امروز را از زبان دو طرف بشنوند. اخضر الابراهیمی نیز قرار است عصر امروز مجددا در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شده و به سوالات خبرنگاران پاسخ دهد.

انتهای پیام

کد N81931