سخنگوی کمیسیون تلفیق در نشست خبری:

مشکل آب‌رسانی به روستا‌ها در سال ۹۳ حل می‌شود

مجلس

وزارت راه وترابری جهت سرعت بخشی به تملک دارایی خود و پروژههای راه سازی روستا‌ها میزان ۱۵۰۰ میلیارد تومان نفت خام و مواد مورد نیاز در اختیار پالایشگاههای تولید قیر قرار می‌دهد تا در ازای آن آسفالت دریافت کنند.

سخنگوی کمیسیون از افزایش بودجه آب‌رسانی به روستا‌ها خبر داد وگفت: دولت ۲۰۰میلیارد تومان برای این منظور اختصاص داده بود که مجلس صد میلیارد تومان دیگر به آن اضافه کرد تا مشکل آب‌رسانی روستا‌ها در سال ۹۳ حل شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون تلفیق در گزارش خود از مصوبات کمیسیون تلفیق گفت: مقرر شد ۳۰۰ میلیارد تومان از درآمدهای وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات برای سیگنال رسانی مراکز صداوسیما به استان‌ها اختصاص یابد.
وی افزود: این کار برای این است که اگر روزی ماهواره‌های صداو سیما تحریم شدند بتوانیم از طریق این مراکز سیگنال رسانی و پس از آن انتقال سیگنال‌ها به شبکه فیبر نوری را داشته باشیم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مصوبه دیگر این کمیسیون را اصلاح تبصره ۳ لایحه بودجه عنوان کرد و گف: ت قرار بود که صد ریال هزینه مصرف گاز در هر متر مکعب افزایش یابد که این افزایش درآمد باید صرف گازرسانی به مناطق سردسیر شهر‌ها ی کوچک و مدارس روستایی شود که کمیسیون تلفیق ۳۰ ریال دیگر به ان افزود ودر سال آینده قیمت هر متر مکعب گاز ۱۳۰ ریال افزایش می‌یابد.
وی افزود: همچنین کمیسیون تلفیق به خاطر نبود سرانه مدارس مصوب کرد که امسال ۱۳۰ میلیارد تومان سرانه مدرسه را در مناطق توسعه نیافته توزیع کند.

کاتب همچنین از افزایش بودجه آب‌رسانی به روستا‌ها خبر داد وگفت: دولت ۲۰۰میلیارد تومان برای این منظور اختصاص داده بود که مجلس صد میلیارد تومان دیگر به آن اضافه کرد تا مشکل آب‌رسانی روستا‌ها در سال ۹۳ حل شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه نشست خبری خود از افزایش اعتبار وام جانبازان خبر داد و اظهار کرد: تاکنون جانبازان بالای ۲۵ درصد می‌توانستند یکبار برای وام مسکن اقدام کنند که روز گذشته کمیسیون مصوب کرد جانبازان ۲۰درصد و ایثارگرانی که سی ماه سابقه حضور در جبهه را داشته باشند می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند؛ البته قطعا اولویت در اختیار جانباز ان ۲۵ درصد و به تبع آنجانبازان ۲۰درصد زیرا تعداد این تسهیلات ۱۰۰ هزار فقره می‌باشد وبرای آن محدودیت وجود دارد.

وی همچنین به مشکل بهسازی راههای روستایی اشاره کرد و گفت: وزارت راه وترابری جهت سرعت بخشی به تملک دارایی خود و پروژههای راه سازی روستا‌ها میزان ۱۵۰۰ میلیارد تومان نفت خام و مواد مورد نیاز در اختیار پالایشگاههای تولید قیر قرار می‌دهد تا در ازای آن آسفالت دریافت کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق در ادامه عنوان کرد: با توجه به مشکل شلوغی و صرف مدت زمان زیاد برای ارباب و رجوع‌های ثبت اسناد ودادگستری‌ها میزان ۶۰۰ میلیارد تومان از بخش درآمدهای قوه قضاییه به تقویت بخش الکترونیکی قوه قضاییه و ثبت اسناد اختصاص دادیم تا سرعت پاسخگویی آن‌ها افزایش یابد.

وی همچنین از پایان بررسی بودجه سال۹۳ کشور در پایان امروز خبر داد و گفت: با توجه به اینکه تبصره هدفمندی یارانه‌ها در مجلس اعلام وصول شدو تا بعداز ظهر کمیسیون‌های تخصصی نظرات خودشان را به کمیسیون تلفیق ارائه می‌دهند، انشاالله امروز بودجه در کمیسیون تلفیق نهایی می‌شود.

کد N81412