سعد حریری: اهل تسنن به جنگ حزب‌الله با القاعده نمی‌رود

ایسنا نوشت:

نخست وزیر سابق لبنان نسبت به تلاش‌های برخی برای کشاندن اهل سنت به جنگ میان حزب‌الله با القاعده هشدار داد و اعلام کرد: اهل تسنن به جنگ حزب‌الله با القاعده نمی پیوندد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنیتی پانوراما، سعد الحریری، نخست وزیر سابق لبنان به تمام شهروندان لبنانی‌ به ویژه اهل سنت نسبت به برخی تلاش‌های "مشکوک" با هدف کشاندن لبنان به جنگ‌هایی که وی از آن با عنوان "غیرقابل قبول" یاد می‌کرد هشدار داد.

وی تصریح کرد: لبنانی‌ها و همچنین اهل تسنن این مساله را نمی‌پذیرند که جزئی از جنگ میان حزب‌الله با القاعده در لبنان یا منطقه باشند.

نخست وزیر سابق لبنان افزود: لبنانی‌ها و اهل تسنن مخالف این هستند که غیر نظامیان هدف این جنگ دیوانه‌وار و پیامدهای آن باشند که بر وحدت ملی و اسلامی تاثیر می‌گذارد.

وی همچنین مدعی شد: ثابت شده است که درخواست‌های گروه‌های تندرو برای کشاندن اهل تسنن به درگیری‌ها با نظام سوریه در ارتباط است و هدف از آن انتقال خشونت‌ها از سوریه به لبنان و خدمت به نظام سوریه است.

سعد الحریری عنوان داشت: هر لبنانی خردمند و ملی‌گرا به همان میزان که با مشارکت حزب‌الله در سوریه مخالف است افتادن در دام این درخواست‌ها را هم نمی‌پذیرد.

5252

کد N81363