تخت روانچی: وزیرامور خارجه سوئد 14 بهمن به تهران می آید

سیاسی

تهران- ایرنا- معاون اروپا و آمریکای وزیرامورخارجه ضمن اشاره به سفر قریب الوقوع وزریران خارجه لهستان، سوئد و ونزوئلا که جهت گسترش روابط کشورهای متبوعشان با ایران به زودی به تهران می آیند ، اعلام کرد:«کارل بیلدت» وزیر امور خارجه سوئد 14 بهمن وارد تهران می شود.

«مجید تخت روانچی » روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهار داشت: سیاست تعامل دولت یازدهم و موفقیت های کشور در مناسبات جهانی باعث توجه هر چه بیشتر مقامات سیاسی و وزیران امور خارجه کشورهای مختلف اروپایی به ایران شده است.

وی افزود:درهمین راستا «رادوسلاو سیکورسکی» وزیر خارجه لهستان نیز 9 تا 11 اسفند ماه به تهران سفر خواهد کرد.

عضو تیم مذاکره کننده هسته ای همچنین دربخش دیگری از سخنانش به سفر اخیر خود به چندین کشور آمریکای لاتین اشاره کرد و گفت: در این سفر در دیدار با مقامات کوبا ، ونزوئلا و بولیوی علاوه بر رایزنی درباره مسائل سیاسی ، در خصوص زمینه های گسترش همکاری های اقتصادی نیز گفت و گو و تبادل نظر شد که بسیار مفید بود.

تخت روانچی از مهمترین اهداف سفر به ونزوئلا را رایزنی درباره گسترش همکاری های اقتصادی عنوان کرد.

وی از سفر وزیرامور خارجه ونزوئلا در اسفند ماه خبرداد و گفت: «الیاس خاوا» 11 اسفندماه به تهران سفر خواهد کرد. البته رئیس جمهوری این کشور نیز سال آینده سفری به ایران خواهد داشت.

معاون اروپا و آمریکای وزیر امورخارجه افزود :همزمان با سفر رئیس جمهور ونزوئلا به تهران، کمیسیون همکاری های اقتصادی دو کشور تشکیل و گسترش همکاری های تجاری اقتصادی بررسی می شود.

به گزارش ایرنا، تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه در ادامه دیپلماسی فعال دولت یازدهم، طی روزهای گذشته به سه کشور آمریکای لاتین (کوبا، ونزوئلا و بولیوی) سفر کرد. این سفر 10 روزه به منظور گسترش روابط با کشورهای یاد شده در همه زمینه ها از جمله اقتصادی، مشورت های سیاسی و موضوعات روز صورت گرفت.

سیام**9173** 1418
کد N80069