یک فعال دانشجویی:

محدود کردن رسانه‌ها نقد را زیرزمینی می‌کند/برخی برخوردها با علی مطهری ظالمانه بود

دانشجويي,تشكل دانشجويي,دانشگاه آزاد اسلامي

دبیرکل اتحادیه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر فضای نقد آزاد باشد و مردم انتقاداتشان را بیان کنند، دیگر نقدهای زیرزمینی ایجاد نمی‌شود و حکومت هم فشار کمتری را تجربه می‌کنند.

دبیرکل اتحادیه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر فضای نقد آزاد باشد و مردم انتقاداتشان را بیان کنند، دیگر نقدهای زیرزمینی ایجاد نمی‌شود و حکومت هم فشار کمتری را تجربه می‌کنند.

داراب بازیار عبدالسلیمانلو در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: بعد از انتخابات 24 خرداد و پیروزی آقای روحانی، امید می‌رفت که فضای بازتری در نقد داشته باشیم؛ چراکه در دوران دولت قبل مردم و بویژه رسانه‌ها با فضای محدود و بسته برای انتقادات روبه‌رو بودند.

وی با بیان اینکه "نسبت به قبل، فضای نقد آزادتر شده است"، خاطرنشان کرد: در گذشته نماینده‌ای مثل آقای مطهری نمی‌توانست نقدهایی اینچنینی که به تازگی مطرح کرده است، بیان کند. صحبت‌های ایشان نشان داد که فضا به نسبت قبل بازتر شده است، اما برخورد مجلس و برخی رسانه‌ها با وی ظالمانه و رفتار صداوسیما که در برنامه‌ای گفت که از عبارت از "فضل پدر تو را چه حاصل" استفاده کرد، خارج از ادب بود.

این فعال دانشجویی همچنین با تاکید بر لزوم وجود سعه‌صدر از طرف حاکمیت در برابر انتقادات، گفت: جریان دسترسی به اطلاعات باید مانند رودخانه برای مردم باز و جاری باشد و در ادامه توقع ابراز انتقادات از طرف مردم را نیز باید داشته باشیم. تجربه کشورهای توسعه‌یافته نشان می‌دهد که آنها با استفاده از انتقادات مردم کشورشان دست به «خود اصلاحی» می‌زنند و در نتیجه پیشرفت می‌کنند.

بازیار عبدالسلیمانلو با اشاره به استفاده دشمنان در صورت بسته بودن فضای نقد در کشور، اظهار کرد: دشمنان نظام خیلی وقت است که از فضای بسته نقد در کشور سوءاستفاده کرده‌اند و خبرهای جهت‌دار خود را به خورد مردم داده‌اند.

وی ادامه داد: محدود کردن روزنامه‌ها و فضای بسته‌ای که رسانه ملی در حوزه نقد بوجود آورده است، موجب زیرزمینی شدن نقد می‌شود و این یک حقیقت است که مردم تمایل دارند در چنین فضایی به انتقادات جهت‌دار رسانه‌های بیگانه گوش کنند.

انتهای پیام

کد N78132