۰
مدیر حوزه‌های علمیه زنجان:

امام(ره)، ادبیات را ابزاری برای شناخت معارف دینی می‌دانستند

  • ۱۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

مدیر حوزه‌های علمیه زنجان، گفت: امام خمینی(ره)، ادبیات را بسیار قوی می‌آموختند، چرا که آن را ابزاری برای شناخت معارف دینی، قرآن‌کریم و سنت پیامبر اکرم(ص) می‌دانستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام حسن بیات در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه زنجان، اظهار کرد: ویژگی‌های دشمن‌شناسی، اسلام‌شناسی و وظیفه‌شناسی امام خمینی(ره) سبب شد تا سران کشورهای استعمارگر در آن دوره به این نکته اذعان کنند که ترس آنان از پیشرفت نظام نیست، بلکه آنان از روحیه استکبارستیزی، بسیجی و تسلیم نشدن در برابر قدرت‌های غیرالهی می‌ترسند.

وی با اشاره به شخصیت والای امام خمینی(ره)، گفت: این عالم بزرگوار پس از تلاش و زحمت فراوان در حوزه‌های علمیه، بهره‌مندی از محضر اساتید مجرب، زانو زدن در محضر عالمان، فقها و اساتید اخلاقی همچون مرحوم شاه‌آبادی، بخش قابل توجهی از علوم و معارف اسلامی، ادبی، تفسیری، فقهی و اصولی را کسب کرده و به مرتبه حکمت رسید.

مدیر حوزه‌های علمیه زنجان با تأکید بر این‌که امام خمینی(ره) با شناخت دنیا و حاکمان آن و در کنار کسب علوم، اخلاص را راهنمای خود قرار دادند، اظهار کرد: این عالم دینی، زمانی که احساس می‌کنند در درون کشور، اتفاقاتی در حال وقوع است که ریشه اسلام را به صورت موزیانه‌ای هدف قرار داده است، قد علم کرده و مسوولیت تاریخی خود را به انجام می‌رسانند.

این کارشناس مسایل مذهبی، خاطرنشان کرد: امروز هم چشم سران استکبار به دست و توان جوانان و دانشمندان ایرانی است و پیشرفت‌های امروز ایران، از برکات نفس مسیحایی امام خمینی(ره) است.

مدیر حوزه‌های علمیه زنجان، یادآور شد: برای ادامه یافتن راه پیروزی انقلاب، باید با تلاش، کوشش، اخلاص و پیروی از ولایت‌فقیه، راه شهدایی همچون بهشتی و باهنر را ادامه دهیم و مسوولان نیز بدانند که مسوولیت آنان، نعمتی است که باید شکرگزار آن باشند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.