نخست وزیر روسیه: توهین به بشار اسد غیرقابل قبول است

اسد,غیرقابل قبول

مسکو- ایرنا- دمیتری مدودیفˈ نخست وزیر روسیه اعلام کرد: بشار اسد رییس جمهوری سوریه تبهکار جنگی نیست و توهین به وی غیر قابل قبول است.

به گزارش ایرنا به نقل از ایتارتاس، مدودیف روز پنجشنبه گفت: اسد را نمی توان تبهکار یا جنایتکار جنگی خواند.

وی افزود: بشار اسد رییس جمهوری سوریه است و این واقعیت نباید نادیده گرفته یا در مورد آن سهل انگاری شود.

نخست وزیر روسیه با اشاره به نفوذ گسترده تروریست ها از نقاط مختلف جهان به سوریه و هجوم آنها به شهرهای این کشور گفت: وضعیت سوریه بسیار پیچیده و دشوار است و این کشور با مشکلات فراوان دست به گریبان است.

مدودیف در مورد ادعای برخی سیاستمداران که بشار اسد را مسئول جنایات جنگی در سوریه می دانند اظهار داشت: برای روشن شدن این مساله باید تحقیقات گسترده صورت گیرد.

وی افزود: در دروس حقوق که دانشگاه سن پترزبورگ تحصیل می کردم تاکید شده است تا زمانی که اتهام کسی در دادگاه اثبات نشود نباید متهم شناخته شود.

نخست وزیر روسیه گفت: این اصل باید شامل همه شود و مردم عادی یا رهبران در این مساله استثنا نیستند.

مدودیف با بیان این که ابعاد خرابی ها و تلفات انسانی در سوریه بسیار گسترده است، اظهار داشت: این مساله بسیار ناگوار است اما دلیل نمی شود که حکومت سوریه را مسئول آن بدانیم و جنایتکاران و مزدوران خارجی که در این کشور فعالیت می کنند را تبرئه کنیم.

وی به فعالیت گروه های تروریستی سازمان یافته در سوریه اشاره و آن را مشکل بزرگی برای امنیت این کشور خواند.

نخست وزیر روسیه بر لزوم تحقیقات کامل در مورد جنایات انجام گرفته در سوریه توسط مراجع قضایی ذیصلاح و پیگرد قانونی این مساله و شناسایی مسئولان این جنایت ها تاکید کرد.

اروپام/2242**518**1566
کد N75734