بروجردی خبر داد:

حضور عربستان و کویت در اجلاس اتحادیه مجالس اسلامی

سیاست داخلی

از آنجا که جمهوری اسلامی ایران همواره در ایجاد وحدت در جهان اسلام پیشتاز است، در این دوره نیز با استفاده از تمام ظرفیت خود در جهت کمک به کاهش اختلافات در جهان اسلام و تقویت وحدت درمیان مسلمانان تلاش می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از حضور اکثر کشورهای حوزه خلیج فارس در نهمین دوره از اجلاس اتحادیه مجالس همکاری‌های اسلامی خبرداد و گفت: 29 رئیس‌مجلس از جمله رئیسان مجلس کویت و عربستان برای حضور در این اجلاس اعلام آمادگی کردند.

به گزارش ایلنا،علا الدین بروجردی درباره اهمیت نهمین دوره از اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو همکاری های اسلامی، گفت: با توجه به شرایط فعلی جهان اسلام، بحران‌های موجود در بسیاری از کشورها و رشد حرکت‌های تروریستی تکفیری و تفرقه در دنیای اسلام، این دوره از اجلاس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از آنجا که جمهوری اسلامی ایران همواره در ایجاد وحدت در جهان اسلام پیشتاز است، در این دوره نیز با استفاده از تمام ظرفیت خود در جهت کمک به کاهش اختلافات در جهان اسلام و تقویت وحدت درمیان مسلمانان تلاش می‌کند.

وی درپاسخ به این پرسش که تاکنون چند کشور در سطح رئیس مجلس برای حضور در این اجلاس اعلام آمادگی کردند، افزود: تاکنون 29 رئیس‌ مجلس برای شرکت در نهمین دوره از اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای عضو همکاری های اسلامی اعلام آمادگی کردند و برنامه ریزی برای حضور بیشتر روسای مجالس وجود دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: اکثر کشورهای حوزه خلیج فارس و اعضای شورای همکاری ازجمله کویت و عربستان برای حضور در این دوره از اجلاس اعلام آمادگی کردند.

اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی 53 عضو دارد که حداکثر تعداد کشورهای شرکت کننده در اجلاس‌های قبلی 32 یا 33 کشور بود، همچنین حداکثر 15 یا 16 رئیس مجلس در این نشست‌ ها شرکت داشتند.

کد N74077

وبگردی