در پی ایجاد تغییرات صحن علنی؛

دو عضو هیات رییسه مجلس محدودیت دید خبرنگاران پارلمانی را بررسی می‌کنند

سیاسی

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که دو نفر از ناظرین هیات رییسه مجلس مامور شدند که بررسی کنند تغییرات صحن علنی مجلس چه محدودیت‌هایی برای خبرنگاران در پارلمان ایجاد کرده است.

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت که دو نفر از ناظرین هیات رییسه مجلس مامور شدند که بررسی کنند تغییرات صحن علنی مجلس چه محدودیت‌هایی برای خبرنگاران در پارلمان ایجاد کرده است.

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در جلسه هیات رییسه مجلس موضوع تغییرات ظاهری صحن علنی مجلس و اعتراضات خبرنگاران به این موضوع مطرح شد و به آقایان آشوری و سیدشریف حسینی به عنوان ناظرین هیات رییسه ماموریت داده شد که از نزدیک موضوع را بررسی کنند و موانع کار را ارزیابی کنند.

وی افزود: قرار است این دو عضو هیات رییسه همچنین بعد از بررسی مشکلات و موانع، راهکار مرتفع شدن این مشکلات را نیز مورد بررسی قرار دهند.

این عضو هیات رییسه مجلس تاکید کرد: خواسته اعضای هیات رییسه مجلس این است که مانعی برای خبرنگاران در مجلس وجود نداشته باشد و آنها بتوانند به خوبی به وظایف‌شان عمل کنند بنابراین اگر تغییرات اخیر مانعی برای کار خبرنگاران در مجلس شده هیات رییسه در جهت رفع آن تا تامین نظر مجموعه خبرنگاران مجلس اقدام خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، در ابتدای هفته جاری و بعد از تعطیلات یک هفته‌ای مجلس برای سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه، خبرنگاران پارلمانی شاهد تغییرات ظاهری صحن علنی مجلس بودند به این ترتیب که فضاهای خالی انتهای صحن علنی به کریدورهای مسقفی اختصاص یافته و همین امر موجب محدودیت دید خبرنگارانی است که در جایگاه تماشاچیان در صحن علنی حضور می‌یابند.

اگرچه اعضای هیات رییسه مجلس این اقدام را در جهت انتظام بیشتر و جلوگیری از تجمعات نمایندگان در انتهای سالن جلسه علنی مجلس می‌دانند اما عملا این اقدام در کنار تحت‌الشعاع قرار دادن زیبایی بصری صحن علنی به محدود شدن دید خبرنگاران و به ویژه عکاسان و تصویربرداران در پارلمان انجامیده است.

انتهای پیام

کد N73534