حقیقت‌پور:

لغو دعوت ایران به ژنو 2 تشییع جنازه سازمان ملل بود

سیاسی

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس لغو دعوت دبیرکل سازمان ملل از ایران برای حضور در ژنو 2 را تشییع جنازه سازمان ملل دانست و افزود: اصلاح ساختار سازمان ملل باید در دستور کار قرار بگیرد.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس لغو دعوت دبیرکل سازمان ملل از ایران برای حضور در ژنو 2 را تشییع جنازه سازمان ملل دانست و افزود: اصلاح ساختار سازمان ملل باید در دستور کار قرار بگیرد.

منصور حقیقت‌پور در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: سازمان ملل به این شیوه و با این رویه نمی‌تواند منافع ملت‌ها و دولت‌ها را تامین کند.

نماینده مردم اردبیل با ابراز تاسف عمیق از این اقدام سیاسی بان کی مون، گفت: دبیرکل سازمان ملل با این رفتار نشان داد به جای تامین منافع ملت‌ها بیشتر در پی تامین اهداف آمریکاست. نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این اقدام بسیار متاسفند. البته امیدوارم ملت‌های جهانی دست به دست یکدیگر دهند و شاهد تغییر ساختار سازمان ملل باشیم.

وی سازمان ملل را ابزاری بین‌المللی در دستان سیاستمداران آمریکایی و لابی صهیونیست دانست و افزود: هیچ امیدی به سازمان ملل نداریم و به همین دلیل باید حتما طرح اصلاح ساختار این سازمان را به جریان بیندازیم.

حقیقت‌پور تصمیمات ژنو را غیرقابل اجرا دانست و افزود: تصمیمات ژنو 2 نیز قابلیت اجرا نخواهد داشت چرا که آمریکایی‌ها و تکفیری‌ها حاضر به قبول حقایق منطقه نیستند به همین دلیل در تلاش هستند که از طریق زور و اسلحه اراده خود را تحمیل کنند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که دوران زورگویی و تحمیل نظارت زورگویانه گذشته، گفت: عروس تحولات سوریه مردم این کشورند ولی آمریکایی‌ها و تکفیری‌ها حاضر به قبول این واقعیت نیستند . بنابراین هم اکنون می‌توان پیش‌بینی کرد تصمیمات ژنو 2 به نتیجه نخواهد رسید.

نمایند مردم اردبیل رویکرد آمریکایی‌ها را مانع از به سرانجام مثبت رسیدن ژنو 2 دانست و افزود: به هیچ وجه تصمیمات آمریکا قابل اجرا نیست چون به زور اسلحه در تلاش هستند اراده خود را به مردمی تحمیل کنند که 120 هزار شهید داده و سازمان 100 هزار نفری بسیج در کنار ارتش تاسیس کرده‌اند بنابراین با چنین مردمی نمی‌توان از در زور وارد شد.

حقیقت‌پور خطاب به سیاستمداران آمریکایی هشدار داد:‌باید یاد بگیرید که در امور داخلی سوریه و سایر ملل جهان دخالت نکنید در غیر این صورت با مقاومت مستحکم آنان روبرو خواهید شد.

انتهای پیام

کد N73218