روسیه: مذاکرات ایران و 1+5 چند هفته دیگر از سر گرفته می‌شود

سیاسی

وزیر امور خارجه روسیه گفت که گفت‌وگو‌های بین ایران و گروه 1+5 درباره حل نهایی موضوع هسته‌ای ایران در چند هفته آینده آغاز می‌شود.

وزیر امور خارجه روسیه گفت که گفت‌وگو‌های بین ایران و گروه 1+5 درباره حل نهایی موضوع هسته‌ای ایران در چند هفته آینده آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه در یک کنفرانس خبری در مسکو گفت که مسکو خوش‌بینی محتاطانه‌ای نسبت به موفقیت این مذاکرات دارد.

به گزارش خبرگزاری صدای روسیه، لاوروف گفت: اولین مرحله شش ماهه است،‌ ولی دومین مرحله اکنون و قبل از پایان یافتن مرحله اول آغاز می‌شود. گفت‌وگو‌ و مشورت درباره دور دوم مذاکرات که در چارچوب آن هدف اصلی توافق در زمینه حل نهایی همه مسائل مربوط به موضوع هسته‌ای ایران است باید در چند هفته آینده آغاز شود.

وزیر امور خارجه روسیه علاوه بر آن، پس گرفتن دعوت از ایران برای حضور در ژنو 2 را یک "اشتباه" خواند.

وی گفت: این اقدام یک اشتباه بود اما یک فاجعه نیست. ما همواره تاکید کرده‌ایم که همه طرف‌های خارجی باید در این کنفرانس حضور داشته باشند.

لاوروف افزود: حاضر نشدن ایران در این کنفرانس سوالات زیادی را ایجاد خواهد کرد، چرا که جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا به نقش مهم تهران در حل و فصل مساله سوریه اذعان داشته است.

وی تصریح کرد که پس گرفتن دعوت از ایران کمکی به تقویت آبروی سازمان ملل نمی‌کند.

انتهای پیام

کد N73036