۰
بروجردی:

بان کی مون ثابت کرد سازمان ملل استقلال ندارد

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اجلاس ژنو 2 را تنها ژست سیاسی آمریکا برای پایان بحران خواند و گفت: علت اصلی مخالفت آمریکا با حضور ایران در ژنو 2 این است که نمی خواهد اجلاس ژنو 2 موفق باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، علاء الدین بروجردی در حاشیه جلسه علنی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: دبیرکل سازمان ملل از ایران برای حضور در اجلاس ژنو 2 دعوت کرده بود اما آمریکا نظرش در خصوص حضور ایران در این اجلاس مثبت نبود و به سازمان ملل فشار وارد کرد و بان کی مون مجبور شد دعوت خود را س بگیرد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دبیرکل سازمان ملل با این اقدام نشان داد که این سازمان بین المللی استقلال نداشته و تحت نفوذ فشار آمریکا عمل می کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در خصوص علت مخالفت آمریکا با حضور ایران در اجلاس ژنو 2 گفت: با حضور ایران در اجلاس ژنو 2 این اجلاس موفق شده و نقطه پایانی در بحران سوریه خواهد بود اما سیاسیت آمریکا ادامه این بحران است.

وی اظهار داشت: آمریکا خود را شکست خورده بحران سوریه می داند و متحدان آمریکا مثل عربستان هزینه زیادی برای این بحران کردند به همین دلیل آمریکا نمی خواهد این بحران پایان یابد.

بروجردی ادامه داد: سیاست های آمریکا در سوریه موجب رشد فزاینده تروریست شده است و  آمریکا با برگزاری این اجلاس تنها قصد دارد ژست پایان سیاسی بحران بگیرد اما قصد اصلی آمریکا این است که اجلاس ژنو 2 موفق نباشد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی با اشاره به تشکیل کمیته نظارت بر اجرای موافقتنامه ژنو گفت: وظیفه مهم مجلس در کنار تقنین، نظارت است، باید مجلس به نوعی بر اقدامات دولت در مسایل هسته ای نظارت داشته باشد و به  همین دلیل کمیسیون مصوب کرد که کمیته نظارت مجلس در توافقنامه ژنو شکل بگیرد.

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.