هیئت تخصصی نظارت بر اجرای توافق ژنو به ریاست بروجردی در مجلس تشکیل شد

تسنیم نوشت:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از تصویب تشکیل هیئت نظارت بر اجرای توافق ژنو در این کمیسیون خبر داد و گفت: ریاست این هیئت را علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس بر عهده دارد.

سید حسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه صبح امروز هیئت رئیسه این کمیسیون، گفت: در جلسه صبح امروز هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، تشکیل هیئت تخصصی نظارت بر اجرای توافق ژنو در این کمیسیون به تصویب رسید.

وی در تشریح اهداف تشکیل هیئت نظارت بر توافق ژنو در کمیسیون امنیت ملی مجلس، افزود: برای اینکه دغدغه نمایندگان و اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس در مورد نحوه اجرای توافق‌نامه ژنو و نیز اقدامات و بازرسی‌های کارشناسان و بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مورد واکاوی و دقت نظر بیشتری قرار گیرد، مقرر شد تا این هیئت در کمیسیون امنیت ملی مجلس تشکیل شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد که رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و نیز 3 تن از رؤسای کمیته‌های تخصصی این کمیسیون اعضای این هیئت باشند.

نقوی‌حسینی در ادامه تأکید کرد: در بخش دیگری از این جلسه مقرر شد که حسین نجابت، عبدالرضا زاکانی و ابراهیم کارخانه‌ای به عنوان نمایندگانی که در حوزه هسته‌ای صاحب‌نظر بوده و دارای اطلاعاتی هستند، عضو این هیئت باشند.

وی با بیان اینکه ریاست این هیئت بر عهده علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس است، خاطر نشان کرد: اعضای دیگر هیئت نظارت بر توافق‌نامه ژنو در جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس مشخص می‌شود.
219220

 

کد N71521