در دیدار با هیات سوری شرکت کننده در ژنو2 ؛

اسد: هر راهکار سیاسی، توقف کامل تروریسم را می‌طلبد

سوريه

بشار اسد در دیدار با اعضای هیات اعزامی سوریه به نشست صلح ژنو2 اظهار کرد: هرگونه راهکار سیاسی در وهله اول توقف کامل تروریسم و اعمال فشار به کشورهای حامی تروریست‌ها را می‌طلبد.

بشار اسد در دیدار با اعضای هیات اعزامی سوریه به نشست صلح ژنو2 اظهار کرد: هرگونه راهکار سیاسی در وهله اول توقف کامل تروریسم و اعمال فشار به کشورهای حامی تروریست‌ها را می‌طلبد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در دیدار با هیات سوری شرکت کننده در ژنو2 تصریح کرد: شما باید نماینده تمام مردم سوریه با دردها و آرزوهایشان باشید و از حاکمیت و تمامیت سوریه دفاع کنید.

رئیس جمهوری سوریه خطاب به این هیات پیش از خروج از دمشق به مقصد ژنو عنوان داشت: نباید به هیچ وجه مداخله خارجی را بپذیرید. ارزش‌های ملی سوریه را که مهمترین آن حفظ وطن و مردم است نادیده نگیرید و همواره منفعت کشور را بر تمامی مسائل مقدم دارید.

وی عنوان داشت: هر دستاوردی که محقق شود، در صورتی که با موافقت مردم سوریه همراه نباشد بی‌نتیجه خواهد بود.

بشار اسد افزود: هر راه‌حل سیاسی برای بحران سوریه در وهله نخست منوط به توقف کامل تروریسم و اعمال فشار به کشورهای حامی تروریسم جهت پایبندی به قطعنامه‌ها و قوانین بین‌المللی است که در متن آن‌ها هرگونه حمایت از تروریسم و سازمان‌های تروریستی ممنوع اعلام شده است.

در همین حال هیات شرکت کننده در ژنو2 تاکید کرد که با کوله باری از آرمان‌های مردم سوریه و توصیه‌های رئیس جمهوری سوریه به ژنو می‌رود.

ریاست هیات اعزامی سوریه به ژنو را ولید المعلم، وزیر خارجه سوریه بر عهدهدارد.

علاوه بر این عمران الزعبی، وزیر اطلاع رسانی، بثینه شعبان، مشاور سیاسی بشار اسد، فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه، لونا الشبل، رئیس دفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری، حسام الدین آلا، قائم مقام وزیر خارجه، احمد عرنوس، مشاور وزیر خارجه و اسامه علی، مدیر دفتر وزیر امور خارجه سوریه نیز از دیگر اعضای این هیات هستند.

انتهای پیام

کد N70985