نماینده مسجد سلیمان:سفر استانی دولت در جلب رضایت مردم ناموفق بود

اعتماد گفت وگویی با اسماعیل جلیلی نماینده مسجد سلیمان درباره سفر استانی دولت انجام داده است.

* اینکه این استان به عنوان مقصد اول رییس‌جمهور انتخاب شده بود خوشحال هستیم ولی با توجه به کلید واژه «اعتدال» از رییس‌جمهور انتظار داشتیم که به سایر شهرهای استان سرکشی داشته باشد یا لااقل شنونده مطالبات مسوولان سایر شهرها باشد ولی اینچنین نشد و تنها بخش خاصی را در بر گرفت. بخش تاسف‌بار و نگران‌کننده این سفر مربوط به سوءاستفاده سیاسی از سفر می‌شود که هرکسی سعی داشت این سفر را به نام خودش ثبت کند.

*شاخص‌های دولت روحانی و احمدی‌نژاد متفاوت است که همین تفاوت باعث می‌شود تا ارزیابی درست نباشد. شاید ارزیابی‌ها از این سفر خوشایند باشد ولی باید دید که رویکرد دقیق دولت‌ها چه بوده و چه هست. متاسفانه در این سفر شاهد کم‌تجربگی دولت در سفر بودیم که برای آینده بسیار نگران‌کننده است.
*دولت احمدی‌نژاد رییس‌جمهور به دیدار مردم می‌رفت ولی در دولت روحانی، دولت مستقر است و مردم می‌آمدند. درجواب این استقرار هم می‌گویند که می‌خواستند از شکل نمایشی و تشریفاتی خارج شوند و این طور نیست. اگر می‌خواستند از تشریفات و نمایش خارج شوند توضیح دهند که چرا در طول سفر و جلسات به جای دعوت از عشایر و اقوام عادی و مردم از مسوولان و مقامات فقط دعوت کردند. در طول جلسه رییس‌جمهور با عشایر باید تمامی نمایندگان عشایر در جلسه حاضر می‌شدند ولی مسوولان با لباس محلی حاضر بودند. کجای این رفتار ضد تشریفات است؟ توصیه بنده به اعضای هیات دولت این است که ضمن پرهیز از گرایش به تشریفات از حالت ایستایی نیز خارج شوند و بیشتر با مردم بازدید داشته باشند.
*مردم از دولت احمدی‌نژاد عدالت را می‌خواستند و از دولت روحانی اعتدال و برابری را طلب دارند. ضمن اینکه مردم از دولت به عنوان مجری تقاضای حل مشکلات و از نمایندگان مجلس نیز انتظار نظارت و برخورد را دارند. امیدواریم که دولت جدید وعده‌هایش را عملی و اعتمادش را نزد مردم بازیابی کند چون در حال حاضر مردم به واسطه بد قولی‌ها و وعده‌های بی‌ثمر احمدی‌نژاد اعتمادی به دولت ندارند. سال‌هاست که می‌گویند وضعیت آب استان و انتقال آن حل می‌شود ولی تا حالا اتفاقی رخ نداده است. در این سفر آقای روحانی وعده رفع مشکل انتقال آب را دادند و مطمئن باشند که ما تا زمان اعلام شده منتظر هستیم و مساله را پیگیری می‌کنیم.

*درباره سفر روحانی نزدیک به 70 درصد مردم ناراحت بودند چون انتظار داشتند که رییس‌جمهور از سایر شهرها نیز بازدید کند. اعتراض‌های زیادی نسبت به این سفر بود. پیش از سفر من و تعدادی از نمایندگان این خواسته را به هیات دولت نیز اعلام کرده بودیم که آنان در پاسخ گفته بودند سناریوی دیگری برای این سفر در نظر گرفته‌اند و قرار است که مقامات و مسوولان شهرستانی در دیداری با آقای روحانی مشکلات خاص شهرشان را به رییس‌جمهور اعلام کنند که چنین جلسه‌یی به این شکل نیز برگزار نشد.
/212 27

 

کد N70810