پیکر دیپلمات شهید از مقابل وزارت امورخارجه تشییع می شود

سیاست خارجی,ترور دیپلمات ایرانی در یمن

تهران- ایرنا-مراسم تشییع پیکر دیپلمات شهید «ابوالقاسم اسدی»که در اثر اقدام تروریست های تکفیری درصنعا پایتخت یمن به شهادت رسیده بود، صبح چهارشنبه از مقابل وزارت امورخارجه تشییع می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اداره کل دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امورخارجه اعلام کرد، مراسم تشییع پیکر شهید «ابوالقاسم اسدی» روز چهارشنبه ساعت 8 و 30 دقیقه از مقابل درب ساختمان شماره هفت وزارت امورخارجه آغاز و مراسم خاکسپاری در قطعه شهدای بهشت زهرای تهران انجام خواهد شد.

براساس این گزارش، مراسم گرامیداشت این شهید روز جمعه از ساعت 18 و 30 تا 20 در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، پیکر دیپلمات شهید «ابوالقاسم اسدی» که روز شنبه گذشته در یمن به شهادت رسید، بامداد امروز (دوشنبه) از یمن وارد خاک کشورمان شد و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه و خانواده این شهید به منظور استقبال از پیکر شهید اسدی در فرودگاه مهرآباد حضور یافتند.

وزیرامورخارجه کشورمان در مراسم استقبال از پیکر شهید، با خانواده شهید ابوالقاسم اسدی ابراز همدردی کرد.

شهید اسدی دیپلمات 57 ساله کشورمان و مسوول مالی و کنسولی سفارت ایران در یمن، روز شنبه گذشته در منطقه الشمیله در مرکز صنعا توسط افراد مسلح مورد اصابت گلوله قرار گرفت و با وجود تلاش سه ساعته پزشکان، به شهادت رسید.

به گفته منابع یمنی گلوله هایی به دست، سینه و شکم این شهید اصابت کرده بود.

وزارت امور خارجه کشورمان پس از این حادثه تروریستی ، با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن ترور این دیپلمات ایرانی بر پیگیری جدی برای تعقیب، محاکمه و مجازات سریع عاملان این اقدام ضد بشری تاکید کرد.

ضمن اینکه به دنبال این حادثه غم انگیز، کاردار یمن در تهران به وزارت خارجه کشورمان احضار و مراتب اعتراض شدید کشورمان نسبت به این اقدام تروریستی به وی ابلاغ شد.

سیام(2)9173** 1449
کد N70212