توصیه و هشدار احمد توکلی به دیپلمات های وطن دوست و زحمتکش

احمد توکلی,مجلس نهم

نماینده اصولگرای مجلس از برخی مواضع رییس جمهور و اطرافیانش درباره مجلس انتقاد کرد.

به گزارش خبرآنلاین، احمد توکلی نماینده تهران در نطق میان دستور امروز خود با اشاره به آغاز اجرای توافقنامه ژنو از امروز گفت: از دیپلمات‌های وطن دوست و زحمت‌کش تشکر می‌کنم اما ذکر دو نکته را ضروری می‌دانم اشکالات متون مربوط به این توافقنامه بسیار زیاد است به طوری که به سختی می‌توان امیدوار بود که منافع ملت به درستی استیفا شود. نکته دوم هم این است که ما به عنوان مسئولان جمهوری اسلامی نمی‌توانیم و نباید نظرات مان را نسبت به این متون ابراز کنیم تا مستند طرف مقابل قرار گیرد و به منافع ما لطمه ای وارد شود.

وی تصریح کرد: به همین دلیل وظیفه خود می‌دانم نگرانی خود را نسبت به آنچه می گذرد به محضر رهبر انقلاب و ملت ایران ابراز کنم و بیشتر از این چیزی در اینجا نگویم. اما به دیپلمات‌های عزیزمان می گویم« توجه کنید که اگر آنها بر شما مسلط شوند تمام قدرت عملی و تبلیغاتی شان را علیه شما به کار خواهند گرفت و آرزو می کنند که شما از ایمان دور شوید.»

نماینده تهران در ادامه به مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور اشاره کرد و گفت: این مشکلات اقتصادی و معضلات اجتماعی و معیشتی کشور آنقدر جدی است که بدون همکاری هر سه قوه و همکاری با مردم نمی توان این مشکلات را به طور نسبی هم حل کرد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: قانون و روحیه تفاهم می تواند روابط سه قوه را به نحوی تنظیم کند که خیرش به مردم برسد و نظام بهره ببرد. به همین دو دلیل امثال بنده با وجود آنکه اختلاف روشی با دولت داشتیم و داریم از ابتدا موضع حمایتی مشروط گرفتیم و امیدواریم بتوانیم تا آخر این موضع را حفظ کنیم.

توکلی ادامه داد: اخیرا آقای رییس جمهور و برخی اطرافیان ایشان مواضعی می گیرند که با این دو نکته سازگار نیست، آقای رییس‌جمهور در سفر اخیرشان گفتند که تمام شهر آبادان و خرمشهر را منطقه آزاد می کنیم. صرف نظر از اینکه این کار خوب است یا بد، این مهم نیازمند مصوبه مجلس است و حدود آن را باید قانون مشخص کند.

وی گفت: رییس جمهوری در سخنرانی دیگری فرمودند کارت زرد مجلس باعث نگرانی دولت نیست. یک زمانی کسی که معروف به اقتدارگرایی باشد این حرف را بزند تعجبی نیست از آقای روحانی تعجب است با اینکه مجلس وقتی درباره کارکرد یک وزیر قضاوت می کند و به او کارت زرد می دهد نشانه آن است که از عملکردش راضی نیست البته من به کارت زرد رای ندادم اما از این موضع راضی نیستم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تضعیف مجلس تضعیف مردم سالاری است، خاطرنشان کرد: این رویه زمینه سازی برای استبداد است، دولت مردمسالاری که با شعار دموکراتیک بر سرکار آمد باید از این نوع مسائل پرهیز کند. یکی از مشاوران محترم رییس جمهور فرمودند 80 نفر در مجلس هستند که می خواهند دولت موفق نشود. من خبر از این تشکل ندارم اما ایشان به مردم توصیه کردند که به کسانی که پیام 24 خرداد را دریافت نکردند رای ندهید. از موضع یک مسئول بلند پایه دولت حرکت انتخاباتی کردن ضددموکراسی است؛ این کار صحیح نبود.

توکلی ادامه داد: من به ایشان توصیه برادرانه می کنم که شما به مردم خدمت کنید مشکلات مردم را کم کنید، برای اینکار به تفاهم با مجلس نیاز دارید، این تفاهم را حفظ کنید، ما حامی شما برای خدمت به مردم و نظام هستیم. اگر اینگونه عمل کردید مردم به شما و همفکرانتان رای می دهند. ما هم بخیل نیستیم. هر کس به مردم خوب خدمت کرد و هرکس خوب قدر نظام را دانست و اقتدارش را تامین کرد حق اش که بر سر خدمت بماند چون خادم مردم است. شما به جای کم کردن تفاهم و زمینه سازی برای نفاق و دلخوری زمینه تفاهم را حفظ کنیم. بعد مردم خودشان به شما رای می دهند.

وی تاکید کرد: ما نماینده مردم هستیم، بودجه در پیش است. برخی مسائل است که بعضی از استان ها را به شدت رنج می دهد. ما نماینده همه ملت هستیم، امنیت در سیستان و بلوچستان مانع همه امور اصلاحی بعدی است. آب و هوا در خوزستان و دریاچه ارومیه خطر بزرگی برای این استان ها است اینها باید مورد اهیمت باشند ولو اینکه شهر و منطقه خودتان به طور نسبی عقب بماند. اگر کار بزرگ کردیم و همه استان ها را به یک چشم دیدیم عدالت را رعایت کردیم.

219220

 

کد N69093