پیکر دیپلمات شهید ایرانی به کشور بازگشت

سیاست خارجی

پیکر دیپلمات ایرانی که در یمن به شهادت رسید بامداد امروز به تهران بازگشت.

به گزارش خبرنگار مهر،پیکر شهید ابوالقاسم اسدی دیپلمات ایرانی به شهادت رسیده در یمن صبح امروز دوشنبه وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

در این مراسم وزیر و برخی مقامات وزارت خارجه ایران حضور داشتند.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای اقدام تروریستی روز جاری در یمن را که منجر به شهادت آقای ابوالقاسم اسدی دیپلمات کشورمان شد ،  به عنوان اقدامی ضد انسانی و تروریستی قویا محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است:حادثه تروریستی  در صنعا پایتخت یمن آن هم در هفته وحدت و فرخنده روزهای میلاد پیامبر رحمت حضرت محمد بن عبدالله (صلی الله علیه و آله و سلم) چهره خشونت طلب و افراطی گروه های تکفیری را نشان می دهد که تنها در راستای منافع و مصالح شوم دشمنان جهان اسلام در هدف قرار دادن وحدت و همبستگی امت اسلامی قرار دارد .

بدیهی است اینگونه اقدامات تروریستی و خشونت آمیز ، تنفر آحاد ملتها و کشورهای اسلامی به خصوص مردم مسلمان یمن و ایران را از پدیده شوم تروریسم  ، خشونت و افراط و عاملان آن دوچندان خواهد کرد و انزوا و انزجار از گروه های افراطی و تروریستی و حامیان آنها را در میان ملتها و افکار عمومی منطقه و جهان به خصوص جهان اسلام تشدید خواهد نمود . از این رو جمهوری اسلامی ایران اقدام فوری همه کشورها و دولتها و سازمانهای بین المللی برای محکومیت این گونه اقدامات تروریستی و اتخاذ تدابیر و ساز و کارهای موثر برای ریشه کنی این معضل بین المللی را ضروری می داند.

 وزارت امور خارجه از همه ظرفیت سیاسی و حقوقی خود در جهت پیگیری جدی این موضوع با مقامات دولت یمن برای تعقیب ، محاکمه و مجازات سریع عاملان این اقدام ضد بشری استفاده خواهد شد.