وزارت کشور عراق خطاب به عربستان: عراق گورستان کسانی می‌شود که دخالت کنند

عراق

وزارت کشور عراق ضمن اعلام اینکه درگیری‌های استان الانبار نه درگیری‌های طایفه‌ای، بلکه مشکلی ملی است عربستان را به پایان دخالت در امور داخلی این کشور دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه سومریه نیوز، عدنان الاسدی، معاون وزیر کشور عراق در میان جمعی از خبرنگاران با اشاره به دخالت‌های عربستان در امور داخلی کشورش اعلام کرد: عراق قبرستانی برای تمام کسانی خواهد شد که قصد دارند در امور عراق دخالت کنند.

وی همچنین درگیری‌های طائفه‌ای در استان سنی نشین الانبار بخاطر عملیات نظامی اخیر را تکذیب و اعلام کرد که آرامش و زندگی طبیعی به شهر الرمادی در استان الانبار بازگشته است.

الاسدی ادامه داد: مشکل الانبار یک مشکل ملی و نه طایفه‌ای است.

این مسئول عراقی در ادامه گفت: این ارتش عراق و قبایل عراقی هستند که در برابر القاعده می‌جنگند، ارتشی که در جنگ 1967 علیه اسرائیل جنگید.

وی ضمن تکذیب برخی اخبار مبنی بر وجود درگیری‌های طایفه‌ای به خاطر عملیات‌های نظامی گسترده در الانبار اعلام کرد که درگیری‌های خونین در الانبار درگیری میان مردم شریف عراق و ساکنان الانبار با القاعده است.

در خصوص برخی اخبار رسانه‌ای مبنی بر تصمیم عربستان برای وارد کردن نیروهای سپر جزیره به منطقه الغربیه در عراق نیز الاسدی گفت: هر مسئولی که این اظهارات را ایراد کرده به عراق بیاید و شانسش را امتحان کند اما باید بگویم که عراق در نهایت قبرستانی برای کسانی خواهد شد که در امور عراق دخالت می‌کنند.

اخیرا برخی از رسانه‌های محلی عراق و رسانه‌های عربی اخباری را منتشر کردند مبنی بر اینکه یکی از شاهزاده‌های عربستانی تهدید کرده بود در صورت ادامه عملیات نظامی در استان الانبار نیروهای نظامی سپر جزیره (نیروهای نظامی مشترک کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس) را به این استان اعزام می‌کند.

نیروهای نظامی عراق از دسامبر 2013 عملیات گسترده در صحرای الانبار تا مرزهای عراق با اردن و سوریه را به منظور پاکسازی القاعده از این استان آغاز کردند.

انتهای پیام

کد N67950