حبیبی:

دولت به جای پرداختن به انتخابات آینده به دنبال حل مشکلات اقتصادی باشد

احزاب و تشکلها

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی شروع آرایش سیاسی گروه‌ها برای انتخابات آینده را مفید ولی ورود دولت به موضوع انتخابات آینده را تکرار اشتباه دولت‌های گذشته دانست و تأکید کرد: دولت باید به جای پرداختن به مباحث انتخابات آینده و جبهه‌گیری در مقابل نمایندگان منتقد به دنبال حل مشکلات اقتصادی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی که در پایان جلسه شورای مرکزی این حزب سخن می‌گفت، ضمن تبریک میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلامی ،حضرت ختمی مرتبت محمدبن عبدالله (ص) و امام صادق (ع) با اشاره به بیانیه کاخ سفید در رابطه با برداشت‌های یکسویه آمریکا از توافقنامه ژنو اظهار داشت: دولت آمریکا متأسفانه همچنان بر بی اعتمادی ملت ایران نسبت به آمریکا می‌افزاید و همانطور که مقام معظم رهبری تاکید داشتند، نمی‌خواهد دست از دشمنی با ملت ایران بردارد.

وی ادامه داد: اگر ایران نتواند از رآکتور آب سنگین اراک در آینده پلوتونیوم تولید کند، موافقت با فعالیت‌های ساخت‌ و سازی در این راکتور چه مفهومی دارد؟

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی از وزارت امور خارجه خواست همانطور که آقای عراقچی اعلام داشتند که در اکثر موارد و بندهای توافقنامه ژنو با 1+5 به برداشت مشترک رسیده‌اند، جلو برداشت یکسویه آمریکا در این توافق را بگیرد.

حبیبی با تقدیر از برگزار کنندگان کنفرانس وحدت اسلامی در ایران خاطرنشان کرد: امروز جریان سلفی و تکفیری زائیده وهابیت با حمایت اسرائیل، انگلیس و آمریکا بزرگترین مانع وحدت امت اسلامی محمد رسول الله(ص) است و جهان اسلام باید یکصدا علیه این جریان قیام و از آنها ابراز برائت نمایند.

وی با اشاره به نقش خائنانه عربستان در حمایت مالی و تسلیحاتی تروریست‌های تکفیری تصریح کرد: ما از موضع قاطع دولت عراق و روسیه علیه دولت عربستان به خاطر دخالت مستقیم در جنایات و کشتار بی گناهان در کشورهای اسلامی، سوریه، عراق و لبنان و حتی روسیه حمایت می‌کنیم و به دولت عربستان هشدار می‌دهیم که اگر دست از مزدوری اسرائیل و متحجرین تکفیری برندارد، جبهه مقاومت را علیه خود بسیج خواهد کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی مرگ جلاد صبرا و شتیلا را به ملت مظلوم فلسطین تبریک و عدم شرکت مسئولان کشورها در مراسم تدفین او را نشانه انزوای دولت غاصب و اشغالگر قدس دانست.

حبیبی همچنین با مثبت ارزیابی کردن سفر وزیر امور خارجه به لبنان، عراق و سوریه و اظهار امیدواری از دستاوردهای این سفر در ایجاد هماهنگی و همگرایی بین این کشورها در مسائل منطقه و مقابله با تروریسم و خشونت از تجلیل مقام عماد مغنیه توسط وزیر امورخارجه تشکر کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با استقبال از سفر ریاست جمهوری به استان‌ها و آثار آن در حل مشکلات مردم تأکید کرد: دولت از وعده‌های غیرعملی و قبول پروژه‌های فاقد توجیه اقتصادی و کارشناسی و مساعدت‌های حساب نشده فردی در این سفرها پرهیز کند تا مشکلات گذشته تکرار نگردد.

وی با اشاره به شروع برنامه اقدام توافقنامه ژنو از 30 ژانویه اظهار داشت: دولتمردان باید با هوشیاری مراقب توطئه غرب علیه ملت ایران باشند تا با اطلاعات غلط نتوانند بهبود وضعیت اقتصادی کشور را در گرو بهبود رابطه با غرب جلوه دهند، و بدانند که توصیه رهبرمعظم انقلاب مبنی بر تکیه بر ظرفیت‌های داخلی تنها راه حل مشکلات فعلی اقتصادی است و تا دولت مسیر اقتصاد مقاومتی را طی نکند و به استحکام ساخت درونی نظام بیش از گذشته نپردازد، بر مشکلات غلبه نخواهد کرد.

حبیبی در پایان شروع آرایش سیاسی گروه‌ها برای انتخابات آینده را مفید ولی ورود دولت به موضوع انتخابات آینده را تکرار اشتباه دولت‌های گذشته دانست و تأکید کرد: دولت باید به جای پرداختن به مباحث انتخابات آینده و جبهه‌گیری در مقابل نمایندگان منتقد به دنبال حل مشکلات اقتصادی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن باشد.