در راستای کمک به بیماران بی‌بضاعت

جشن ملی «مهر تندرستی» در 25 استان کشور برگزار شد

طرح ملی مهر تندرستی در راستای کمک به بیماران بی‌بضاعت وتامین دارو، درمان و هزینه‌های بستری بصورت همزمان در راستای اجرای نیات واقفان خیراندیش مرتبط با درمان و تامین دارو برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، «طرح ملی مهر تندرستی» با هدف اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین در موضوعات؛ دارو و درمان و مراکز درمانی و پزشکی، با رویکرد شفاف سازی و اطلاع رسانی از آثار و برکات وقف بصورت همزمان در 25 استان کشور برگزار شد.

براساس این گزارش، شناسایی افراد مستحق، مطابق نیات واقفین و بهره مندی از اجرای نیت، ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور جهت اجرای امینانه نیات واقفین و نظام مند کردن آن، اطلاع رسانی نسبت به آثار و برکات اجرای نیات وقفین در جامعه، زمینه سازی ایجاد وقف جدید متناسب با نیازهای روز، ترغیب، تشویق و جذب خیرین در امر کمک به بیماران نیازمند و تامین هزینه‌های درمانی نیازمندان و گسترش وقف تجهیزات پزشکی مورد نیاز مراکز درمانی وقفی و خیریه از دیگر اهداف این طرح است.

این گزارش می‌افزاید: سازمان اوقاف و امور خیریه در قالب این طرح حمایت‌ها و کمک‌های نقدی و غیر نقدی را برای تامین هزینه یا بخشی از هزینه‌هایی که برای تامین دارو، درمان و بستری جامعه هدف از قبیل؛ ایتام و بی سرپرستان بیمار نیاز است، پرداخت می‌کند.

جشن ملی «مهر تندرستی» بصورت نمادین امروز 29 دی ماه همزمان با ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) در بقاع متبرکه شاخص و مراکز درمانی موقوفه با حضور واقفان و خیرین در 25 استان کشور برگزار شد.

انتهای پیام

کد N67691