کنسول کشورمان در آذربایجان با ایرانیان زندانی در باکو دیدار کرد

باکو,ایران

باکو- ایرنا- ˈسید محسن مولائیˈ مسوول امور کنسولی سفارت کشورمان در جمهوری آذربایجان در آستانه میلاد رسول گرامی اسلام با زندانیان ایرانی محبوس در بند شماره هفت باکو ملاقات کرد.

مولایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به دیدار روز گذشته خود با جمعی از ایرانیان زندانی در ندامتگاه شماره هفت باکو اشاره کرد و اظهار داشت: در ادامه سرکشی های دوره ای که برای آگاهی از وضعیت هموطنان زندانی در جمهوری آذربایجان داریم ، با ایرانیان زندانی در ندامتگاه شماه هفت باکو ملاقات کردم و از نزدیک با مسائل و مشکلات آنها آشنا شدم .

وی با ابراز رضایت از وضعیت عمومی زندانیان ایرانی گفت : درخواست اصلی این زندانیان، انتقال به زندانهای کشورمان است که سفارت جمهوری اسلامی ایران این موضوع را در دست پیگیری دارد.

مولایی افزود: در بازدیدی که از قسمت های مختلف زندان به اتفاق رییس این ندامتگاه داشتیم ، مسایل و مشکلات ایرانیان محبوس در حضور خود آنها مطرح شد و رییس زندان قول مساعد داد به مشکلات آنان رسیدگی کند.

به گفته مسوول امور کنسولی سفارت ایران در جمهوری آذربایجان ، در حال حاضر حدود 250 ایرانی در زندانهای مختلف جمهوری آذربایجان نگهداری می شوند.

مولائی با اشاره به اینکه اکثر زندانیان ایرانی به جرم حمل و نگهداری مواد مخدر بازداشت و زندانی شده اند، افزود: قوانین و مقررات جزایی جمهوری آذربایجان در رابطه با حمل و نگهداری مقادیر جزئی مواد مخدر ، حتی داروهای آرامبخش بسیار شدید و سختگیرانه است ، لذا در این باره اطلاع رسانی مناسب به هموطنانی که قصد عزیمت به این کشور را دارند ، ضروری است.

آخرین بار تعداد 33 نفر از ایرانیان محبوس در زندانهای جمهوری آذربایجان در اوایل اسفند 1391 در چارچوب همکاری های قضایی ایران و جمهوری آذربایجان و با هماهنگی سفارت کشورمان در باکو به ایران منتقل شده اند.

خاورم*1206* 1575
کد N67648