راه‌اندازی اتوبوس دریایی از مسیر ساحلی آستارا تا مازندران

سیاسی

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه برای مسیر ساحلی از آستارا تا مازندران مسیر جاده‌ای تعریف شده است اما چون فضایی وجود ندارد، مقرر شد اتوبوس عادی دریایی و مسافرتی راه اندازی شود تا بتوانیم از فضای دریا جهت حمل و نقل مسافران استفاده کنیم.

احمدعلی مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران، با اشاره به قدمت طرح سد گلورد از سال 45 اظهارداشت: امسال بدنه سد گلورد به اتمام می رسد.

وی با بیان اینکه روکش سد گلورد نیازمند قالب گیری و ابزار است گفت: با توجه به اینکه در شرایط تحریم هستیم کارهای مقدماتی آن انجام شده و تا خرداد ماه سال آینده عملیاتی می شود.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه فاز اول سد گلورد سال آینده آبگیری می شود، افزود: 100 میلیارد تومان اعتبار در قالب اوراق مشارکت درنظرگرفته شده است.

مقیمی تصریح کرد: آبگیری سد گلورد آرزوی چندین ساله مردم شرق مازندران است که با محقق شدن آن در صورت تامین بودجه و اعتبار مورد نیاز بسیاری از مشکلات آب رسانی به مناطق کشاورزی شهرهای نکا، بهشهر و گلوگاه برطرف می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مشکل اصلی کارخانه چیت سازی بهشهر اظهارداشت: در تلاش هستیم با فروش زمین‌های متعلق به این کارخانه بدهی ها را پرداخت کنیم.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرداخت بدهی کارگران کارخانه چیت سازی اولویت اصلی است، گفت: تقریباً کارهای پرداخت مطالبات کارگران انجام شده و تا پایان امسال مطالبات کارگران که سال ها در نوبت هستند، پرداخت خواهد شد.

مقیمی با اشاره به تنظیم نامه ای در خصوص حریم راه ها توسط مجمع نمایندگان مازندران، گیلان و گلستان در دولت قبلی تصریح کرد: با توجه به اینکه حریم راه های شمالی بر خلاف استان های کویری است و در حوزه راه های شمالی با مشکلات کم بودن حریم راه ها مواجه هستیم50 متر حریم برای بزرگراه‌ها و 15 متر برای حریم راه آهن شمالی درنظرگرفته شده است.

وی افزود: همچنین برخی از حریم راه ها به منازل مسکونی مردم نفوذ پیدا کرده است.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش اعتبار جهت جلوگیری از تصادفات دلخراش در حوزه های ریلی راه آهن در سال 93 گفت: حوزه ریلی قادر است با قیمت مناسب‌تر و امنیت بهتر مسافران قابل توجهی را جابجا کند که از این لحاظ حائز اهمیت است.

مقیمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برای مسیر ساحلی از آستارا تا مازندران مسیر جاده ای تعریف شده است اما چون فضایی وجود ندارد مقرر شد اتوبوس عادی دریایی و مسافرتی راه اندازی شود تا بتوانیم از فضای دریا جهت حمل و نقل مسافران استفاده کنیم.

انتهای پیام

کد N66288