تاکید آملی‌لاریجانی بر تعیین تکلیف پرونده‌های زندانی‌دار در کوتاه‌ترین زمان

زندان,آملي لاريجاني,رييس قوه قضاييه,دادگستري

رئیس قوه قضائیه نظارت بیشتر روسای کل دادگستری و دادستان‌های مراکز استان‌ها بر پرونده‌های زندانی دار را خواستار شد و گفت: پرونده‌های دارای زندانی بازداشت موقت باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن تعیین تکلیف شوند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی در جلسه شورای روسای کل دادگستری و دادستان‌های مراکز استان سراسر کشور که صبح امروز در مشهد مقدس برگزار شد، با تبریک فرارسیدن میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) با اشاره به این‌که «متاسفانه مواردی گزارش شده است که فردی چند ماه در بازداشت موقت بوده است» افزود: امیدواریم روسای کل دادگستری در استان‌ها به صورت جدی نسبت به این موضوع حساسیت به خرج دهند و این قبیل پرونده‌ها در اولویت قرار گیرند.

رئیس قوه قضائیه همچنین خواستار ارائه طرح‌های مناسب به منظور ایجاد تمرکز در موضوع اجرای احکام مدنی شد و اظهار کرد: اجرای احکام مدنی به صورت متمرکز فواید زیادی دارد که عمده‌ترین آن افزایش بعد نظارتی روسای کل دادگستری استان‌ها است.

آملی‌لاریجانی رسیدگی قانونی سریع و با دقت به پرونده‌های مهم و خاص را موجب افزایش بازدارندگی احکام و پیشگیری از وقوع و تکرار مجدد جرم توصیف کرد و گفت: پرونده‌های مهم، اقتصادی و جرائم خاص اگر به موقع و سر وقت رسیدگی نشود، فرصت و فضای بازدارندگی خود را از دست می‌دهد و روسای کل دادگستری باید در این مسئله نیز نظارت ویژه‌ای به خرج دهند.

رئیس قوه قضائیه روسای کل دادگستری، دادستان‌ها و تمامی قضات سراسر کشور را به تلاش برای خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم فراخواند و از تقویت کادر قضایی در سراسر کشور با افزایش تعداد کارآموزان قضایی خبر داد.

آملی‌لاریجانی در ابتدای این جلسه با تاکید بر این‌که «خدمت خالصانه به مردم عمل ماندگاری است که موجب توجه نظر حق تعالی به بندگان می‌شود» خطاب به مسئولان قضایی سراسر کشور گفت: به برکت الطاف بی پایان الهی به بندگان و به شکرانه آن باید به خدمات قضایی ارتقاء داد و هریک از مسئولان در هر موقعیتی باید با اخلاص و ایمان در خدمت مردم و رسیدگی به مشکلات آنان باشد تا دعاوی و شکایات عادلانه، حل و فصل شود و از ظلم و اجحاف به مردم پرهیز شود.

رئیس قوه قضائیه با تبریک میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) تاکید کرد: فرصت‌های اندک زندگی را باید برای جلب توجه حق تعالی و شناخت حق غنیمت شمرد و به ندای همیشگی باری‌تعالی در فراخواندن بندگان خود لبیک گفت.

بر اساس این گزارش، در این جلسه تعدادی از روسای کل دادگستری استان‌ها و دادستان‌های مراکز استان به بیان نقطه نظرات و تشریح برنامه‌ها، عملکردها و دستاوردهای حوزه قضایی خود پرداختند و برخی مشکلات و نارسایی‌ها را مطرح کردند که در هر مورد دستورات لازم به منظور حل و فصل مشکلات از سوی رئیس قوه قضائیه صادر شد. برخی از موارد هم برای بررسی بیشتر به مسئولین ذی ربط ارجاع شد.

انتهای پیام

کد N66122