روسیه وچین درباره مساله سوریه رایزنی کردند

روسیه,چین,مساله سوریه

مسکو - ایرنا- میخاییل بوگدانف معاون وزیر امور خارجه و نماینده رییس جمهوری روسیه درامور خاورمیانه با لی هویی سفیر چین در مسکو دیدار و دو طرف در مورد مساله سوریه گفت وگو و رایزنی کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت امور خارجه روسیه، بوگدانف و هویی روز جمعه به طور مفصل ابعاد مختلف اوضاع سوریه را بررسی کردند.

دراین دیدار دو طرف به تبادل نظر درخصوص مسایل مربوط به کنفرانس ژنو2 که قرار است روز 22 ماه ژانویه جاری برگزار شود، پرداختند.

طرف های روس وچینی براهمیت همکاری تنگاتنگ دو کشور درمساله سوریه و سایر مسایل منطقه ای تاکید کردند.

مقام های روسیه در دو روز اخیر مذاکرات و رایزنی های گسترده ای با وزرای امور خارجه ایران وسوری درباره سوریه و به ویژه کنفرانس ژنو2 داشتند.

مساله سوریه واوضاع جاری این کشور روزپنجشنبه در نشست سه جانبه وزیران خارجه ایران، روسیه و سوریه در مسکو مورد بررسی قرار گرفت.

مسایل مربوط به مقدمات کنفرانس ژنو2 و موضوعاتی همچون حل وفصل سیاسی و مذاکرات سوری و نیز مسایل انسانی سوریه دستور کار نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، روسیه و سوریه را تشکیل می داد.

ˈسرگئی لاوروفˈ وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به مذاکرات سه جانبه روز گذشته با روسای دستگاه های دیپلماسی ایران وسوریه گفت:مسکو، تهران و دمشق مواضع مشترکی برای اجرای صادقانه توافقنامه ژنو اتخاذ کرده اند.

وزیر خارجه روسیه افزود: از این که با ایران وسوریه مواضع مشترکی در مورد ضرورت برگزاری کنفرانس ژنو2 با اجرای کامل توافقنامه ژنو داریم، خرسندم.

لاوروف امروز هم با ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه دیدار کرد و مساله کنفرانس ژنو2 محور مذاکرات دو طرف را تشکیل می داد.

اروپام/2242**518**536
کد N65476