رژیم صهیونیستی در اقدامی تلافی‌جویانه سفیران اروپا را احضار کرد

ایسنا نوشت:

به دنبال احضار سفرای رژیم صهیونیستی در چند کشور اروپایی در اعتراض به ادامه شهرک‌سازی‌ها، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نیز در اقدامی تلافی‌جویانه سفرای این کشورها در اسرائیل را احضار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارنوت، آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز (جمعه) سفرای کشورهای انگلیس، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا در اراضی اشغالی را با هدف اعتراض به سیاست‌های "ریاکارانه" اتحادیه اروپا در قبال اسرائیل احضار کرد.

این اقدام لیبرمن در پاسخ به اقدام اخیر کشورهای مذکور مبنی بر احضار سفرای رژیم صهیونیستی در اعتراض به ادامه شهرک‌سازی‌های صورت گرفته است.

در این گزارش آمده است: لیبرمن ضمن دیدار با سفرای کشورهای مذکور که از بزرگترین و مهمترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند، موضع اسرائیل را در قبال سیاست‌های اتخاذ شده از سوی سران این کشورها اعلام کرد.

مقامات رژیم صهیونیستی که از اقدام اخیر کشورهای اروپایی به شدت خشمگین شده‌اند، اتحادیه اروپا را به اتخاذ مواضع "ریاکارانه" علیه اسرائیل به جای تلاش برای تحقق صلح محکوم کردند.

در همین راستا بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اتحادیه اروپا را به "ریاکاری" و اتخاذ موضع یک بوم و دو هوا در قبال اسرائیل متهم کرد.

5252

کد N65036