وزیر خارجه کوبا:

کوبا از مواضع ایران در استفاده از انرژی هسته ای حمایت می کند

سیاست خارجی

وزیر امور خارجه کوبا استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای را حق مسلم ایران بر اساس مقررات بین المللی دانست و بر حمایت کوبا از مواضع جمهوری اسلامی ایران در این خصوص تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجید تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه کشورمان در ادامه سفر منطقه ای خود به آمریکای لاتین، در هاوانا با برونو رودریگز، وزیر امور خارجه کوبا دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کوبا در این دیدار ضمن ابراز رضایت از دست آوردهای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در ماه های اخیر و به ویژه مذاکرات با گروه 1+5 ، استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای را حق مسلم کشورمان بر اساس مقررات بین المللی دانست و بر حمایت کوبا از مواضع جمهوری اسلامی ایران در این خصوص تاکید کرد.

رودریگز همچنین از عملکرد و اقدامات سازنده کشورمان در جنبش عدم تعهد به عنوان رئیس دوره ای این جنبش قدردانی کرد.

تخت روانچی به مذاکرات سازنده دو روزه خود با مقامات کوبائی اشاره و ابراز امیدواری کرد که در طول ماه های آینده، شانزدهمین کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور در تهران برگزار شود.

معاون اروپا و آمریکای کشورمان همچنین به توجه خاص دولت جمهوری اسلامی ایران به ادامه و تقویت روابط با کشورهای آمریکای لاتین و کارائیب از جمله کوبا اشاره کرد و بر آمادگی دولت روحانی به برداشتن قدم های بیشتر برای گسترش روابط با این منطقه از جهان تاکید کرد.

وزیر خارجه کوبا نیز از علاقمندی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری ها با آمریکای لاتین استقبال نموده و خواهان استمرارتبادل هیأت های عالی رتبه میان دو کشور شد.

در این دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در هاوانا وروهلیو سیررا معاون سیاسی وزارت خارجه کوبا وتنی چند از مسئولین کوبایی نیزحضور داشتند.