پرز: روابط عرب‌ها با اسرائیل عمیقا تغییر کرده است

سیاسی

رئیس رژیم صهیونیستی اظهار کرد که نحوه تعامل کشورهای عربی با این رژیم ظرف سال‌های اخیر عمیقا تغییر کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سماء، شیمون پرز، رئیس رژیم صهیونیستی در مراسمی خاطرنشان کرد: نحوه تعامل جهان عرب با اسرائیل به صورت عمیقی تغییر کرده است. عرب‌ها این مسئله را درک کرده‌اند که معضلات آنها ربطی به اسرائیل ندارد و آنچه که در سوریه، عراق، یمن و لیبی رخ می‌دهد، مربوط به اسرائیل نیست.

رئیس رژیم صهیونیستی در خصوص رابطه با فلسطینی‌ها گفت: اگر ما به راه‌حلی برای این مشکل دست پیدا کنیم، وارد جهان دیگری می‌شویم. زمانی که ما اسرائیل را تشکیل دادیم، قدرتی نداشتیم اما امروز قدرتمند هستیم. اما از اتخاذ تصمیم می‌ترسیم و در صورتی که اسرائیل دست به این اقدام بزند، به جایگاهی می‌رسد که پیشتر آن را به خود ندیده بود.

در پی تنش میان رژیم صهیونیستی و آمریکا که به دلیل اظهارات موشه یعالون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی علیه جان کری، وزیر خارجه آمریکا مطرح شد، شیمون پرز در خصوص روابط این رژیم با آمریکا گفت: ما باید قدردان آمریکا باشیم. آنها نه تنها از لحاظ نظامی از ما حمایت می‌کنند، بلکه در عرصه سیاسی نیز ما از حمایت آنها برخوردار هستیم.

وی افزود: باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا تمام تلاش خود را می‌کند تا از لحاظ نظامی، سیاسی و اطلاعاتی به ما کمک کند و با وجود اینکه با شهرک‌سازی‌ها مخالف است، اما محکوم کردن شهرک‌سازی‌ها را وتو کرده است.

انتهای پیام

کد N63731