سوریه برای محاکمه قضایی عربستان، قطر و ترکیه آماده می‌شود

سیاسی

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اعلام کرد که کشورش بر اساس صدها سند و نامه، خود را برای محاکمه قضایی عربستان، قطر و ترکیه آماده می‌کند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اعلام کرد که کشورش بر اساس صدها سند و نامه، خود را برای محاکمه قضایی عربستان، قطر و ترکیه آماده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در مصاحبه با شبکه المیادین اظهار کرد: بر کسی پوشیده نیست که ریشه تروریسم تکفیری و وهابی در عربستان است و صدها تن از افرادی که در "جبهه النصرة" و "جبهه اسلامی" در سوریه می‌جنگد، عربستانی هستند.

وی خاطرنشان کرد: ریاست عربستان بر "مرکز بین‌المللی مبارزه با تروریسم" از بزرگترین رسوایی‌های عرصه بین‌المللی است. سازمان اطلاعات عربستان با همکاری سازمان اطلاعات ترکیه، اعضای القاعده را از یمن وارد سوریه می‌کنند و "جبهه اسلامی" از ابداعات سازمان اطلاعات عربستان است.

این مقام سوری افزود: سوریه خود را برای محاکمه قضایی عربستان، ترکیه و قطر آماده می‌کند و صدها سند و نامه در اختیار سازمان ملل قرار می‌دهد و در زمان مناسب از این اسناد استفاده خواهد کرد.

الجعفری عنوان داشت: تا زمانی که خشونت و تروریسم در سوریه متوقف نشود، مذاکرات سیاسی معنایی ندارد. اما برخی از طرف‌های این مسئله را درک نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: این مسئله که آمریکا از عراق حمایت تسلیحاتی می‌کند و بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت از طرح دولت عراق در استان الأنبار حمایت کرده‌اند، خود نشانگر این است که تحولی در زمینه مبارزه با تروریسم و حامیان آن در منطقه رخ داده است.

انتهای پیام

کد N63511