۰

زنگنه:تاسیسات نفتی فرسوده​اند/باید 2درصد درآمد نفت به مناطق نفتی اختصاص یابد

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
بیژن نامدار زنگنه,حسن روحانی

وزیر نفت گزارشی از فعالیت​های شرکت​های نفتی به رئیس جمهور ارائه کرد.

به گزارش خبرآنلاین بیژ نامدار زنگنه صبح امروز در جریان دیدار حجت الاسلام حسن روحانی با مدیران و کارکنان صنعت نفت که در منطقه نفتی دارخوین برگزار شد در تشریح فعالیت های صنعت نفت گفت: در بحث تولید نفت روی زمین به شرکت مناطق نفت خیز جنوب اروندان و نفت مناطق مرکزی مسئولت تولید نفت را بر عهده دارند . از این میان شرکت مناطق نفت خیز جنوب با 43 میدان نفتی و گازی از ظرفیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه شرکت نفتی اروندان مربوط به غرب کارون است و میدان های مشترک دارد، درباره فعالیت دارخوین گفت: این میدان مشترک نیست و از نیمه اول سال 80 با قراردادی که با شرکت انی بسته شد فعالیت خود را آغاز و از نیمه اول سال 83 به بهره برداری رسید.

وزیر نفت درباره وضعیت تاسیسات نفتی ایران گفت: هم اکنون تاسیسات نفتی ما در جنوب به طور کلی فرسوده است و باید نوسازی شود و این از اهمیت بالایی برخوردار است.

زنگنه با تاکید بر اینکه استفاده روشن ویژه اختصاص یافته از نفت صورت نمی گیرد  تاکید کرد: در همین رابطه موضوع 2 درصد درآمد نفت تصویب شد اما این موضوع در مرحله بروکراسی هضم شد.

زنگنه افزود: اگر 2 درصد در آمد نفت در این منطقه هزینه شود جای دوری نمی رود و در همین رابطه مسایلی که در جاهای دیگر می بینیم باعث نگرانی است.

زنگنه خطاب به رئیس جمهور گفت:  تولید نفت ما افزایش می یابد و موضوع تحریم با تدبیر شما و مقام معظم رهبری برداشته می شود و بزرگترین هدیه شما به صنعت نفت حل همین موضوع است.

وزیر نفت تاکید کرد: باید 2 درصد درآمد تولید نفت هر منطقه به همانجا اختصاص یابد.

امروز رئیس جمهور با حضور در شهر دارخوین از تاسیسات نفتی اروندان بازدید کرد. 

219219

 

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.