24 هزار میلیارد تومان تعهدات ایفا نشده دولت احمدی‌نژاد در خوزستان/ تامین منابع 16 سال طول می کشد

اعتماد نوشت:

سفرهای استانی همان که افتخار دولت احمدی‌نژاد بود تمام شد و هنوز تعهدات ایفا نشده این سفرها روی هم تلنبار شده است؛ سفرهایی که برخی می‌گفتند یک پروژه تبلیغاتی-انتخاباتی احمدی‌نژاد بود تنها روی کاغذ آمد و خبری از اجرایی شدنش نشد. حالا تعهدات ایفا نشده دولت احمدی‌نژاد تنها در استان خوزستان چیزی حدود 24هزار میلیارد تومان است. تعهداتی که دل مردم را خوش کرد و ذهن‌هایشان را بی‌اعتماد نسبت به دولتمردان. حالا دولت روحانی با پدیده جدید دیگری هم درباره میراث‌هایی که دولت احمدی‌نژاد برایش گذاشته آشنا شد و روحانی متوجه شده که کار سخت‌تر از آن حرف‌هاست و شاید باید تا پایان دوره‌اش به اجرای تعهدات دولت سابق بپردازد.

آمار قابل تامل معاون رییس‌جمهور

«محمد شریعتمداری» که با حسن روحانی در نخستین سفر دولت همراه است درباره تعهدات دولت سابق در استان خوزستان گفت: بیش از سه هزار و 800 پروژه عمرانی در این استان در مراحل مختلف ساخت است و دولت سابق 24هزار میلیارد تومان تعهد در این زمینه برای خود ایجاد کرده است. وی ادامه داد: طی هشت سال تنها 30 درصد منابع این تعهدات اختصاص یافته و 17 هزار میلیارد تومان از تعهدات دولت سابق باقی مانده که باید دولت یازدهم و حتی دولت دوازدهم این تعهدات را اجرا کند. شریعتمداری با اشاره به اینکه در حوزه تسهیلات بانکی تصویب شده که حدود 204 طرح از تسهیلات بانکی بهره‌مند شود، اظهار داشت: در این ارتباط 9 هزار میلیارد تومان تعهد ایجاد شده که یک هزار و 900 میلیارد تومان پرداخت شده و بیش از هفت هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی باقی مانده است.

تامین منابع این تعهدات از طریق عادی 16 سال طول می‌کشد

معاون اجرایی رییس‌جمهوری پیش‌بینی کرد: تامین منابع مالی 24 هزار میلیارد تومان تعهد ایفا نشده استان خوزستان از طریق منابع عادی 16 سال طول بکشد. وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم سفر استانی خود را از مشهد شهدای انقلاب اسلامی ایران یعنی خوزستان آغاز کرد، گفت: ادای احترام به خون‌های پاک شهدا که دراین خطه زرخیز روی زمین ریخته شده است، ضروری بود. شریعتمداری افزود: به هیچ‌وجه در سفرهای استانی کاروان تدبیر و امید تصمیمات خلق الساعه مشاهده نخواهد شد و تصمیمات بر اساس طرح‌های مطالعه شده مبنی بر آمایش سرزمین و بررسی‌های کارشناسی اتخاذ می‌شود.

/212 27

کد N63044