۰

اظهار نظر سخنگوی وزارت خارجه در خصوص اظهارات سفرای سابق رژیم صهیونیستی در مورد ترور افراد مرتبط با انفجار آمیا

  • ۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سیاست خارجی

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص اظهارات دو تن از سفرای سابق رژیم صهیونیستی ، مبنی بر ترور اکثر افرادی که در انفجار مرکز یهودیان آرژانتین دخالت داشته اند توسط این رژیم ، تصریح کرد : اینگونه اظهارات اعتراف آشکار به ارتکاب تروریسم دولتی توسط رژیم صهیونیستی محسوب می شود و لازم است توسط دولتها و ملتهای متمدن و صلح دوست محکوم شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرضیه افخم همچنین افزود: این اظهارات نشان دهنده آن است که رژیم صهیونیستی از هویت مرتکبین این جنایت از ابتدا کاملا خبر داشته و به طور هدفمند تلاش کرده که آنها را از بین ببرد تا هویت آنها و واقعیت در مورد این موضوع برای همیشه پنهان بماند.

وی خاطر نشان ساخت : اگر رژیم صهیونیستی آنگونه که ادعا می کند از هویت این افراد مطلع بوده باید این سئوال شود که چرا این اطلاعات را تاکنون پنهان نموده و به چه دلیل بیست سال است که به شهروندان ایرانی در این رابطه اتهام وارد می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان افزود : جمهوری اسلامی ایران بار ها در مذاکرات با مقامات آرژانتینی اعلام نموده که اتهام به شهروندان ایرانی در رابطه با موضوع آمیا ، ابزاری برای پنهان نمودن هویت مرتکبین واقعی این جنایت بوده است و اینک اظهارات سفرای مزبور هم تاییدی بر همین واقعیت است .

مرضیه افخم تصریح کرد : وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران سال گذشته یادداشت تفاهمی را با دولت آرژانتین امضاء نمود تا از طریق اجرای این یادداشت تفاهم حقیقت این ماجرا برای جهانیان روشن شود و در حال حاضر نیز در مورد جزئیات اجرای این یادداشت تفاهم با دولت آرژانتین در حال مذاکره هستیم . این مذاکرات روندی رو به جلو را طی می کند و امیدواریم دولتهای ایران و آرژانتین از طریق این همکاری بتوانند هویت مرتکبین واقعی این جنایت را روشن و گام مشترکی برای اجرای عدالت بردارند.
 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.