وزیر خارجه لبنان: پا به پای سوریه با تروریسم جنگیده‌ایم

سیاسی

وزیر امور خارجه لبنان با تاکید بر حضور کشورش در نشست ژنو 2 ابراز امیدواری کرد که این نشست به نتیجه‌ای جدی برای حل بحران این کشور برسد.

وزیر امور خارجه لبنان با تاکید بر حضور کشورش در نشست ژنو 2 ابراز امیدواری کرد که این نشست به نتیجه‌ای جدی برای حل بحران این کشور برسد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عدنان منصور، وزیر امور خارجه لبنان در مصاحبه با رادیو صدای روسیه، ابراز امیدواری کرد که بن بست 10 ماهه‌ای که بر سر تشکیل دولت جدید در لبنان ایجاد شده به زودی پایان یابد و لبنان بتواند به سمت تشکیل دولتی با حضور گروه‌های مختلف حرکت کند.

وی گفت: ما همچنان مجبوریم در بسیاری از مذاکره‌ها و میزگردهایی که قرار است کل این مساله را بررسی کنند حضور پیدا کنیم. صبر لبنانی‌ها رو به اتمام است زیرا برخی مشکلات قدیمی در لبنان وجود دارد که تنها در عالی‌ترین سطوح قابل حل هستند.

عدنان منصور گفت که کشورش به عنوان نزدیک‌ترین همسایه سوریه در کنفرانس ژنو2 حضور می‌یابد. بیروت نسبت به وضعیت سوریه نگران است زیرا سرایت بحران هم بر لبنان و هم بر کل منطقه تاثیرگذار است.

وی افزود: ما در کنار سوریه با تروریسم جنگیده‌ایم زیرا موجودیت ما و کل منطقه به نتیجه آن بستگی دارد. بنابراین طبیعی است که ما در حال برنامه ریزی برای بحث درباره جنگ با تروریسم، امنیت منطقه‌ای و آینده آوارگان سوری در لبنان هستیم. موضع لبنان کاملا صریح است، اینکه بحران سوریه تنها با گفت‌وگو و راه حل سیاسی حل می‌شود. ما مخالف حمله نظامی به سوریه هستیم و معتقدیم این یک راه غیر موثر برای پایان دادن به بحران سیاسی است.

وزیر خارجه لبنان ابراز امیدواری کرد که طرف‌های رقیب در ژنو به یک توافق دست یابند. وی گفت: موفقیت این اقدام در درجه اول وابسته به سوری‌هایی است که قرار است به نمایندگی از گروه‌های مختلف سیاسی صحبت کنند. ما قول می‌دهیم تا از هر تلاش ممکن برای پایان دادن به خشونت‌های در جریان سوریه استفاده کنیم.

انتهای پیام

کد N62192