۰
/سفر روحانی به خوزستان/

یونسی: عشایر در انتخابات حماسه آفریدند

  • ۱۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
خوزستان,عشاير,دستیار رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ها,علي يونسي,اقوام ايران

دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با بیان اینکه "وجود عشایر و طوایف، فرصت‌های خوبی را در کشور ایجاد کرده است"، گفت: عشایر و طوایف استان خوزستان و دیگر نقاط کشور به عنوان ذخایر ملی در انتخابات حماسه آفریدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، حجت‌السلام والمسلمین علی یونسی در دیدار رییس‌جمهور با سران عشایر و طوایف خوزستان که در محل استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: سران عشایر عرب، لر و بختیاری و جمعی که اکنون در سالن حضور دارند بخشی از تنوع قومی استان خوزستان هستند؛ این استان مانند بسیاری از استان‌های دیگر کشور از تنوع فرهنگی، قومی و مذهبی بهره می‌برد و این تنوع قومی و فرهنگی برای کشور و نظام جمهوری اسلامی فرصت‌ها، نعمت‌ها و ذخایر ارزشمندی را ایجاد کرده که برای مدیریت کشور و رسیدن به توسعه، بهترین راه و مناسب‌ترین فرصت است.

وی افزود: همانطور که امام خمینی (ره) تنوع فرهنگی، قومی و مذهبی را ذخیره کشور نامید، مقام معظم رهبری نیز از آن به عنوان سرمایه ملی یاد کردند و اکنون نیز شاهدیم که تنوع فرهنگی، قومی و مذهبی در استان خوزستان کوچکترین نگرانی ایجاد نکرده است.

یونسی تصریح کرد: مردم استان خوزستان با قومیت‌ها و لهجه‌های مختلف در طول سالیان، بهترین صورت زندگی مسالمت‌آمیز را در کنار یکدیگر را تجربه کرده‌اند و عشایر و اقوام مختلف این استان در سال‌های انقلاب اسلامی و همچنین در طول هشت سال دفاع مقدس و انتخابات، وحدت خود را به خوبی به نمایش گذاشتند. در انتخابات اخیر نیز شاهد بودیم که اقوام مختلف و مرزنشینان بیشترین رأی را به دکتر روحانی دادند.

دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با بیان اینکه "این تنوع فرهنگی، قومی و مذهبی به عنوان یک سرمایه زمانی به کار می‌آید که نیاز باشد"، به دوران دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد: در دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و انتخابات نیز این نیاز احساس نیاز شد و سرمایه ملی نیز به کار آمد.

وی اضافه کرد: عشایر و طوایف استان خوزستان و دیگر نقاط کشور به عنوان ذخایر ملی در انتخابات حماسه آفریدند و ملت ایران را در سراسر دنیا سرفراز کردند. امروز نیز شرایط جدیدی برای کشور آغاز شده و دکتر روحانی به عنوان رییس‌جمهور اسلامی ایران سکاندار این شرایط است و همه عشایر، طوایف و قبایل در سراسر ایران از جمله استان خوزستان رییس‌جمهور را در این شرایط همراهی خواهند کرد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.