/سفر روحانی به خوزستان/

یونسی: عشایر در انتخابات حماسه آفریدند

خوزستان,عشاير,دستیار رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ها,علي يونسي,اقوام ايران

دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با بیان اینکه "وجود عشایر و طوایف، فرصت‌های خوبی را در کشور ایجاد کرده است"، گفت: عشایر و طوایف استان خوزستان و دیگر نقاط کشور به عنوان ذخایر ملی در انتخابات حماسه آفریدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، حجت‌السلام والمسلمین علی یونسی در دیدار رییس‌جمهور با سران عشایر و طوایف خوزستان که در محل استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: سران عشایر عرب، لر و بختیاری و جمعی که اکنون در سالن حضور دارند بخشی از تنوع قومی استان خوزستان هستند؛ این استان مانند بسیاری از استان‌های دیگر کشور از تنوع فرهنگی، قومی و مذهبی بهره می‌برد و این تنوع قومی و فرهنگی برای کشور و نظام جمهوری اسلامی فرصت‌ها، نعمت‌ها و ذخایر ارزشمندی را ایجاد کرده که برای مدیریت کشور و رسیدن به توسعه، بهترین راه و مناسب‌ترین فرصت است.

وی افزود: همانطور که امام خمینی (ره) تنوع فرهنگی، قومی و مذهبی را ذخیره کشور نامید، مقام معظم رهبری نیز از آن به عنوان سرمایه ملی یاد کردند و اکنون نیز شاهدیم که تنوع فرهنگی، قومی و مذهبی در استان خوزستان کوچکترین نگرانی ایجاد نکرده است.

یونسی تصریح کرد: مردم استان خوزستان با قومیت‌ها و لهجه‌های مختلف در طول سالیان، بهترین صورت زندگی مسالمت‌آمیز را در کنار یکدیگر را تجربه کرده‌اند و عشایر و اقوام مختلف این استان در سال‌های انقلاب اسلامی و همچنین در طول هشت سال دفاع مقدس و انتخابات، وحدت خود را به خوبی به نمایش گذاشتند. در انتخابات اخیر نیز شاهد بودیم که اقوام مختلف و مرزنشینان بیشترین رأی را به دکتر روحانی دادند.

دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با بیان اینکه "این تنوع فرهنگی، قومی و مذهبی به عنوان یک سرمایه زمانی به کار می‌آید که نیاز باشد"، به دوران دفاع مقدس اشاره کرد و یادآور شد: در دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و انتخابات نیز این نیاز احساس نیاز شد و سرمایه ملی نیز به کار آمد.

وی اضافه کرد: عشایر و طوایف استان خوزستان و دیگر نقاط کشور به عنوان ذخایر ملی در انتخابات حماسه آفریدند و ملت ایران را در سراسر دنیا سرفراز کردند. امروز نیز شرایط جدیدی برای کشور آغاز شده و دکتر روحانی به عنوان رییس‌جمهور اسلامی ایران سکاندار این شرایط است و همه عشایر، طوایف و قبایل در سراسر ایران از جمله استان خوزستان رییس‌جمهور را در این شرایط همراهی خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N61837