مدیرکل زندان‌های هرمزگان:

هزینه نگهداری زندانی بسیار بالاست

زندان

مدیرکل زندان‌های هرمزگان گفت: اقدامات پیشگیرانه موجب کاهش جرائم می‌شود که تحقق آن عزم ملی و مشارکت همگانی می‌طلبد.

مدیرکل زندان‌های هرمزگان گفت: اقدامات پیشگیرانه موجب کاهش جرائم می‌شود که تحقق آن عزم ملی و مشارکت همگانی می‌طلبد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خلیج فارس، اکبر سلیمانی اظهار کرد: پیشگیری از وقوع جرم، افزایش امنیت اجتماعی را به دنبال خواهد داشت و باید با کار کارشناسی و اتخاذ تدابیر مناسب در این زمینه تلاش بیشتری کرد.

وی با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم بسیار کم‌هزینه‌تر از اقدامات بعدی است، گفت: غفلت از پیشگیری موجب هدر رفتن نیروی فعال در جامعه می‌شود و افرادی که می‌توانند به عنوان نیروی مولد چرخ اقتصاد کشور را به گردش در آورند به افراد سربار جامعه تبدیل می‌شوند.

مدیرکل زندان های استان هرمزگان تصریح کرد: عدم توجه به پیشگیری موجب افزایش جرائم و ورودی به زندان‌ها می‌شود که آثار سوء فراوانی بر فرد و جامعه خواهد داشت.

سلیمانی با اشاره به اینکه هزینه نگهداری یک مددجو در زندان بسیار بالا است، عنوان کرد: زندان های استان با مشکلات اعتباری فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند و این مهم اصلاح وتربیت زندانیان را با مشکل مواجه می‌کند.

وی گفت: با تمام این مشکلات کارکنان با تلاش شبانه‌روزی و مداوم در سنگر اصلاح و تربیت برای تغییر نگرش و بازسازی شخصیت و افکار مددجویان همت می‌کنند که نیاز است توجه ویژه‌ای به زندان‌های هرمزگان شوند.

انتهای پیام

کد N61282