رییس سازمان زندان‌ها:

تخلفات در حوزه زندانبانی در مقیاس کم هم غیرقابل تحمل است

سیاسی

رییس سازمان زندان‌های کشور با بیان اینکه اکثریت کارکنان ما افرادی خدوم متدین، وظیفه شناس و خادم هستند، گفت: برای ما آسیب‌ها و تخلفات در تعداد و مقیاس کم نیز زیاد و غیرقابل تحمل است.

رییس سازمان زندان‌های کشور با بیان اینکه اکثریت کارکنان ما افرادی خدوم متدین، وظیفه شناس و خادم هستند، گفت: برای ما آسیب‌ها و تخلفات در تعداد و مقیاس کم نیز زیاد و غیرقابل تحمل است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی اظهار کرد: در ارتقاء نظام زندانبانی، نقش و جایگاه پرسنل به‌عنوان محور تحقق سیاست‌های ارتقاء، تعیین‌کننده و خاص است.

وی ادامه داد: کار زندانبانی اصلاح و تربیت مجرمین است. از سوی دیگر کار کردن در زندان همواره با آسیب‌های در کمین همراه است که برای تحقق اصل اصلاح و تربیت مجرمین پیشگیری و حذف آسیب‌های ضمن خدمت و تعالی روحیه، معنویت و باورهای دینی و تعهد خدمتی کارکنان باید مورد توجه باشد.

رییس سازمان زندان‌ها با بیان اینکه امروز سازمان فقط محدود به نگهداری و اصلاح مجرمین نیست، افزود: دیگر رسالت سازمانی ما تربیت مدیران مورد نیاز آینده نظام زندانبانی، صیانت و ارتقاء انگیزه‌های خدمتی و سطح معنویت آنان است که در راستای آن برنامه‌ریزی شده و در حال حرکت هستیم.

اسماعیلی به بیان شاخص‌هایی از نظام مدیریت اسلامی پرداخت و تصریح کرد: با تأسی از فرمایش امیر مومنان همکاران دارای حقی بر ما هستند که از جمله این حقوق می‌توان به خیر خواهی برای آنان، پرداخت حقوق مالی آن‌ها، آموزش و صیانت از ایشان و در نهایت پرورش و تأدیب پرسنل اشاره داشت.

وی 5 تهدید و آسیب عمده از قبیل جهالت، بی تقوایی و ضعف باورهای دینی، فریب، طمع و در نهایت نیاز را به‌عنوان مهمترین آسیب‌های در کمین منابع انسانی مطرح کرد و با تشریح هر یک از آنها افزود: کارگروهایی در ستاد سازمان و استان باید محوریت را در دست بگیرند و برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ترسیم کنند، البته اولویت بر این است تا با استفاده حداکثری از ظرفیت‌های فعلی تلاش شود تا ضمن نتیجه‌های عینی و آنی، برای میان مدت و بلند مدت سندهای عملیاتی و برنامه و افق ترسیم شود.

انتهای پیام

کد N60843