استقرار جنگنده‌های F-22 آمریکا در ژاپن

ایسنا نوشت:

ناوگان پنجم نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد، این کشور قصد دارد 12 فروند جنگنده رادارگریز f-22 را به همراه 300 سرباز در اواسط ماه ژانویه در ژاپن مستقر کند.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، این واحد نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد: این اقدام در راستای تعهد واشنگتن به امنیت منطقه آسیا-اقیانوسیه و تغییر توازن نیرو های آمریکایی در منطقه انجام می‌شود.

ناوگان پنجم نیروی هوایی آمریکا در بیانیه ای در وب سایت خود اعلام کرد: فرماندهی رزم هوایی همچنان به صورت منظم جنگنده ها را در منطقه آسیا-اقیانوسیه مستقر می کند و به نیروهای هوایی منطقه اقیانوسیه و فرماندهی منطقه اقیانوسیه ارتش آمریک یک بسته امنیت میدانی را در این منطقه می دهد تا روابط ما با جامعه بین الملی و همپیمانانمان تعمیق پیدا کند.

جنگنده های f-22 که به عنوان پیشرفته ترین جنگنده های رادار گریز حال حاضر در جهان تلقی میشوند قرار است در پایگاه هوایی کادنا در اوکیناوا مستقر شوند.

از سال 2004 نقل و انتقالات جنگنده های نیروی هوایی آمریکا در منطقه اقیانوسیه انجام شده تا یک بازدارندگی محتاطانه در قبال تهدیدها علیه ثبات و امنیت منطقه ای ایجاد شود. در اقدام مشابه دیگری نیز آمریکا قصد دارد 12 فروند جنگنده f-16 را در ماه جاری میلادی در کره جنوبی مستقر کند.

52261

کد N59255