تاکید رئیس سازمان اوقاف بر تشکیل کمیته راهبردی وقف و سلامت

وقف,سازمان اوقاف

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: کمیته راهبردی وقف و سلامت با حضور نمایندگانی از تمامی بخش‌های مرتبط با سلامت تشکیل شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: کمیته راهبردی وقف و سلامت با حضور نمایندگانی از تمامی بخش‌های مرتبط با سلامت تشکیل شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی در نشست تخصصی وقف با حضور مسئولان بهداشت و درمان و خیرین جامعه سلامت کشور در جوار بارگاه ملکوتی امامزاده صالح بن موسی الکاظم (ع) ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور مسئولان حوزه سلامت گفت: در بخش بهداشت و درمان و با توجه به اهمیت رسیدگی به وضعیت درمانی افراد نیازمند، استفاده از ظرفیت‌های وقف و خیرین در این زمینه امری مهم و ضروری است که باید برای گسترش آن فرهنگ‌سازی شود.

وی افزود: در رابطه با جذب و ورود افراد به حوزه سلامت باید اقدامات تبلیغاتی مناسبی صورت پذیرد.

رئیس سازمان اوقاف با اشاره به این‌که «وقف در حوزه بهداشت و درمان نیازمند فرهنگ‌سازی است» افزود: ایجاد کمیته‌ای با روحیه انقلابی و خستگی‌ناپذیر متشکل از نمایندگان اوقاف، وزارت بهداشت و درمان، سازمان نظام پزشکی و مجمع خیرین سلامت امری ضروری است.

محمدی ایجاد تسهیلات و برطرف کردن موانع را جهت حضور خیرین در عرصه سلامت امری مهم دانست و افزود: هماهنگی بین دستگاه‌های مرتبط جهت اجرای تصمیمات کمیته راهبردی سلامت حتی در صورت مغایر بودن با سلایق شخصی اجتناب ناپذیر است.

در نشست تخصصی وقف که با حضور مسئولان بهداشت و درمان و خیرین جامعه سلامت کشور در جوار بارگاه منور امامزاده صالح بن موسی الکاظم (ع) و با هدف شناسایی راهکارهای توزیع اوراق وقفی در جهت ایجاد موقوفات مشارکتی در عرصه بهداشت و درمان برگزار شد، دکتر نیری، رئیس مجمع خیرین سلامت کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران به بیان نظرات و دیدگاه‌های خویش در این باره پرداختند.

انتهای پیام

کد N59250