آیت‌الله هاشمی:مرحوم عسگراولادی سعی داشت فارغ از تعصبات سیاسی حقیقت را بگوید اما به ضررش تمام شد

فارس نوشت:

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دیروز در دیدار همسر، فرزندان، بستگان و اعضای ستاد بزرگداشت مرحوم عسکراولادی از حزب مؤتلفه اسلامی، گفت: مرحوم حبیب الله عسکراولادی با سوابق مبارزاتی قبل از انقلاب، مسلمانی خداترس، تابع منطق و مؤمن بود که فارغ از تعصبات حزبی و سیاسی، سعی داشت حقیقت را بگوید، هرچند به ضررش باشد و در یک کلام ، خداترس بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این مطلب، تأکید کرد: از شروع مبارزات رسمی علیه رژیم ستم شاهی، یکی از دوستان و همراهان صدیق مبارزه، مرحوم عسکراولادی بود که ایشان و همرزمانش، هسته اولیه حزب مؤتلفه اسلامی را به عنوان تشکّلی مخلص، مؤمن و فداکار در زمان مبارزه، شکل ‌دادند.

هاشمی رفسنجانی با گرامیداشت یاد شهید عراقی و تجلیل از شخصیت مبارزاتی و اخلاقی مرحوم حبیب الله عسکراولادی در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، بویژه خدمات ماندگار ایشان در کمیته امداد امام خمینی (ره) ؛ گفت: راه اندازی و ادامه مسیر موفق این کمیته، مرهون پیگیری ها و پشتکار وی است که به عنوان یادگاری جاویدان از ایشان باقی خواهد ماند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با قدردانی از شجاعت و اخلاص و انصاف مرحوم عسکراولادی در بیان صریح مواضع و دیدگاهها، گفت: وی در عین پایبندی به اصول، اگر به حقیقتی می‌رسید، آن را با شجاعت بیان می‌کرد و نمی‌خواست مقابل خداوند شرمسار باشد.

وی مرحوم عسکراولادی را الگویی مناسب برای ادامه راه حزب مؤتلفه اسلامی دانست و گفت: این مرحوم به عنوان انسانی منصف، واقع‌گرا و حق‌بین، در زمان حیات، مورد احترام همه گروههای سیاسی و انقلابی، حتّی منتقد بود و پس از مرگ نیز همه را متأثر کرد و مورد تقدیر و تکریم قرار گرفت.

در این دیدار که همسر و فرزندان ذکور و اناث مرحوم عسکراولادی نیز حضور داشتند، آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سخنان همسر این مرحوم، با عرض تسلیت و دلجویی مجدد از خانواده محترم عسکراولادی، آنان را مورد تفقد قرار داد.

در ابتدای این دیدار آقایان محمدنبی حبیبی، دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی و حاج ابوالفضل حاج حیدری، رئیس شورای مرکزی کمیته امداد امام (ره) در سخنانی جداگانه، ضمن برشمردن سجایای اخلاقی، دینی و سوابق مبارزاتی مرحوم عسکراولادی و ذکر خاطراتی از ایشان گزارشی از اهداف و برنامه‌های برگزاری مراسم بزرگداشت آن مرحوم را به اطلاع آیت الله هاشمی رفسنجانی رساندند.
/27220

 

کد N58808