صادق: روحانی تحقق وعده هایش را اولویت بندی کرده است/ دولت کارهای زیادی در حوزه سیاسی در دستور دارد

اعتماد گفت وگویی با محمدرضا صادق، مشاور ارشد روحانی انجام داده است.

 

*دولت کارش را انجام می‌دهد و در عین حال می‌کوشد تا شرایطی را فراهم آورد که نقد سازنده در جریان باشد و در صورت نیاز توضیحات لازم را هم به مخاطب بدهد.

* آرامشی که در اقتصاد کشور پدید آمده است در روابط بین‌الملل و در توجهی که از سوی دنیا به ما معطوف شده است.
* قدرت‌ها‌ی سلطه‌گر و رسانه‌های تحت اختیار آنان تلاش می‌کردند ایران را به عنوان کشور شرور و خشونت‌مدار قلمداد بکنند ولی با این حرکتی که به‌وسیله ایران رقم خورد و پیشنهاد دکتر روحانی در نفی خشونت و افراطی‌‌گری به عنوان قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تصویب رسید افق مناسبی برای دفع نگرش‌های ظالمانه و غیر‌واقعی پدیدار شد اکنون از دیدگاه افکار عمومی بین‌المللی با این پیشنهاد آقای رییس‌جمهور و تصویب آن در سازمان ملل، جمهوری اسلامی ایران الان پرچم‌دار مبارزه با خشونت و افراطی‌‌گری است این موفقیت بزرگی است که در یک مدت کوتاه در صحنه روابط بین‌الملل به وجود آمده است یا هم اینکه متاثر از توافق اولیه قدرت‌های جهانی با جمهوری اسلامی ایران کشور ما به‌گونه‌یی عزتمندانه در کانون توجه جهانی قرار گرفته است.

*دولت گفتمان و تعهداتی را با مردم عزیز در میان نهاده است و مردم هم رای داده‌اند و آقای روحانی هم با کلید قفل‌ها را می‌گشایند در این فقره هم ان‌شاءالله کلیدش در دست است. مردم نیز که خیلی بزرگوار و با‌شعورند.
* صدا و سیما در قبال دولت یازدهم و تفاوت فاحش نوع همکاری این سازمان با دولت دهم و یازدهم است.
دولت کارهای زیادی را در حوزه سیاسی در دستور کار دارد شما ببینید سخنان اخیر روحانی در جمع استانداران بسیار مهم، کارساز و قابل توجه در حوزه سیاست داخلی است مثل تاکید ایشان بر فعالیت احزاب یا پرهیز از افراطی‌گری و به‌کار‌گیری نیروهای معتدل و اقدامات توسعه محور لذا پیشنهاد من این است که موضوعات را در جای خودش و متنا‌سب به تقدم و تاخرش ببینیم و مطمئن باشیم که آن‌طور که مردم اعتماد کردند و نتیجه اعتمادشان را دیدند بقیه مسیر را همان‌طور اعتماد کنند نتیجه اعتمادشان را می‌بینند.
*به نظر بنده آقای روحانی به عنوان یک حقوقدان و به عنوان یک عالم و چهره‌یی که سال‌ها مسوولیت‌های بزرگ برعهده داشته است این ضرورت را احساس کردند. ایشان در دوره فعالیت‌های انتخاباتی که مباحث مختلفی در رابطه با حقوق شهروندی طرح می‌شد گفتند که نوع نگاه خودشان و دولت‌شان را درباره حقوق شهروندی عرضه خواهند کرد برهمین اساس هم بود که تدوین این منشور جز نخستین دستورات ایشان بود.

/212 27

کد N58271