دیدار وزیر اطلاعات و دستیار رییس‌جمهور با عشایر عرب خوزستان

ایرنا نوشت:

وزیر اطلاعات با تجلیل از عشایر عرب خوزستان و نقش برجسته ، ممتاز و تاثیرگذار آنان در عرصه سیاسی اجتماعی کشور به ویژه هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: عشایر خوزستان به تقوا و ولایت مداری مشهور هستند.

حجت الاسلام ˈسیدمحمود علویˈ روز دوشنبه در همایش معتمدان و سران طوایف عرب خوزستان در اهواز افزود: عشایر عرب خوزستان هم اکنون به عنوان مرزبانانی امین ، نقش مهمی در مقوله امنیت استان برعهده دارند که این جای شکرگزاری و سپاس دارد.

وی از تنوع قومیت های ایرانی به عنوان فرصت برای نظام اسلامی و ایران عزیز نام برد و گفت: در هیچ جای دنیا ، اقوام با این همبستگی ، دلبستگی ، ولایت مداری و عشق به وطن در کنار هم زندگی نمی کنند و وظیفه همه ماست که این همبستگی و وحدت را تعمیق بخشیم.

وزیر اطلاعات به نقش برجسته عشایر عرب در مبارزه ضداستعماری با انگلیسی ها و حضور مقتدرانه آنان در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: اگر این اخوت و یکدلی نبود انقلاب و نظام اسلامی با چالش های زیادی رو به رو می شد.

حجت الاسلام علوی از عشایر عرب خوزستان به عنوان شیعه مخلص اهل بیت(ع) ، بابصیرت و دشمن شناس یاد کرد و افزود: انقلاب اسلامی ایران به یمن وحدت کلمه ، ایمان به خدا و رهبری امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به جهان صادر شده و ایران اسلامی هم اکنون به الگویی تمام عیار برای کشورهای منطقه تبدیل شده است.

وی از مسوولیت شناسی عشایر خوزستان در مواجهه با اقدامات دشمنان و برخورد با توطئه شوم آنان تقدیر کرد .

وزیر اطلاعات در ادامه به مسوولیت های کشوری اعراب خوزستان و حضور در بدنه اجرایی کلان کشور اشاره کرد و گفت: دبیر شورای عالی امنیت ملی و همچنین استاندار هرمزگان از اعراب خوزستان هستند و نظام اسلامی و دولت یازدهم امیدوار است که بتواند بیشتر از این پتانسیل و فرصت برای بهره گیری در عرصه های مدیریتی استفاده کند.

حجت الاسلام علوی با ابراز خرسندی از حضور در میان سران عشایر و طوایف عرب خوزستان ابراز امیدوار کرد دولت یازدهم در سایه وحدت و یکدلی بتواند از همه توانمندی های اقوام در جهت پیشرفت و تعالی کشور استفاده کند.

در این همایش استاندار خوزستان نیز در سخنانی با خیرمقدم به وزیر اطلاعات و همچنین حجت الاسلام یونسی دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی گفت: خوزستان به عنوان ملی ترین استان کشور به لحاظ درآمد ملی ، سرمایه گذاری عظیم دولت و نظام اسلامی در نفت و گاز و اقوام مختلف نقش تعیین کننده ای در ثبات اقتصادی و اجتماعی کشور داشته است.

وی وحدت و یکدلی اقوام و زندگی برادرانه در کنار هم را افتخاری برای ایران اسلامی توصیف و ابراز امیدواری کرد در سایه اتحاد وهمبستگی بتوان در تعالی و پیشرفت ایران نقشی ممتاز داشته باشیم.

/2727

کد N57937